NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Budżet obywatelski - Mieszkańcy wsparli zwierzęta
Aktualności
Las Polski - Budżet obywatelski - Mieszkańcy wsparli zwierzęta
Urząd Miasta Łodzi ogłosił wyniki dotyczące zadań budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Na ich realizację miasto przeznaczyło kwotę 40mln zł. O losach środków, które zostały przeznaczone na projekty tzw. osiedlowe i szersze – ponadosiedlowe, mieszkańcy zadecydowali w głosowaniu (od 16 września do 18 października 2017 roku).
Pokaż/ukryj skróconą treść

Spośród zadań ponadosiedlowych pozytywnie zostało zweryfikowanych 136 wniosków. Finansowanie trafiło m.in. do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi, który otrzymał wsparcie w wysokości 460tys. zł. Za przyznaniem Ośrodkowi finansowania zagłosowało ponad 4 tys. mieszkańców Łodzi.


 

Środki zostaną przeznaczone na remont zagród i wolier. Modernizacja ma przystosować je w większym zakresie do przyjmowania młodych osobników. Ośrodek planuje również: zakup aparatu ultrasonograficznego i aplikatora do podawania leków na odległość, poprawę warunków kadrowych, doposażenie sali edukacyjnej, a także dofinansowanie obsługi weterynaryjnej oraz zakup medykamentów i karmy dla zwierząt.

Osobą odpowiedzialną za realizację tych zadań jest Jarosław Białek, naczelnik Leśnictwa Miejskiego, w ramach którego funkcjonuje ośrodek. Placówka otrzymała wsparcie z budżetu obywatelskiego także w latach 2016 i 2017, co znacznie ułatwiło jej rozwój. – Zakupiono wówczas m.in. monitor pacjenta (kardiomonitor), mikroskop, analizator hematologiczny, aparat do anestezji wziewnej, respirator, pompę infuzyjną, endoskop i rentgen cyfrowy, czyli wyposażenie niezbędne w niesieniu pomocy poszkodowanym zwierzętom– mówi naczelnik Białek.

ORDZ w Łodzi działa od siedmiu lat. To jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. Jego zadaniem jest niesienie pomocy wolno żyjącym ssakom i ptakom niezdolnym do samodzielnego życia, które wymagają tymczasowej opieki, zostały ranne, są chore lub osierocone. Placówka zapewnia poszkodowanym zwierzętom leśnym kompleksową opiekę, a po rehabilitacji przygotowanie do wypuszczenia na wolność. Na liczącym 1,2 ha terenie znajduje się m.in. szpital dla zwierząt z salą operacyjną, oddział intensywnej opieki pooperacyjnej. W sali edukacyjnej dzieci i młodzież w ramach zajęć edukacyjnych poznają właściwe zachowania wobec dzikich zwierząt oraz procedury pomocy. W ub. roku ośrodek przyjął ponad 2 tys. leśnych pacjentów.

 

MaB


data modyfikacji: 2018-02-15 11:27:21
Las Polski - aktualny numer
Polecamy