NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Dni Ochrony Środowiska - Konferencja „Lasy dla Niepodległej”
Aktualności
Las Polski - Dni Ochrony Środowiska - Konferencja „Lasy dla Niepodległej”
Z okazji inauguracji obchodów Dni Ochrony Środowiska warszawskie Łazienki Królewskie 8 i 9 września stały się leśnym sercem Polski. Na inaugurującej dwudniowe święto konferencji „Lasy dla Niepodległej” z prezydentem Andrzejem Dudą spotkali się m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk i dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny oraz ponad 100 zaproszonych gości, m.in. parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, reprezentantów sektora leśno-drzewnego i organizacji społecznych oraz leśników.
Pokaż/ukryj skróconą treść

Prezydent jasno podkreślił wkład leśników w czyn niepodległościowy. – Praca leśników ma ogromne znaczenie dla gospodarki kraju i przyszłych pokoleń. Dlatego prywatyzacja lasów znajdujących się pod państwa opieką byłaby tragedią dla naszego kraju – zaznaczył prezydent.

Po konferencji goście wysłuchali koncertu muzyki inspirowanej lasem w amfiteatrze w Łazienkach Królewskich. Występy Orkiestry Reprezentacyjnej LP z Tucholi oraz zespołów Leśna Brać i The Woods połączyły brzmienia myśliwskie i gitarowe.

Drugi dzień wydarzenia upłynął pod znakiem edukacji przyrodniczo-leśnej. Na warszawskie rodziny odwiedzające park Agrykola czekało 28 wystawców. Wzięciem cieszyły się porady specjalisty od grzybów, a budzący coraz większe zainteresowanie temat hodowli pszczół przedstawił do spółki z LP aktywny pszczelarz. Miłośnicy lasu mogli spróbować swoich umiejętności w pomiarze drzew na stanowisku przygotowanym przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej. Liczne atrakcje przygotowano także dla amatorów bushcraftu, majsterkowiczów, a miłośnicy dzikiej przyrody z pewnością zaczerpnęli wiedzy od myśliwych z Polskiego Związku Łowieckiego i przedstawicieli parków narodowych. Na łasuchów czekały zaś leśne specjały spod szyldu „Dobre z lasu”.

Podczas Dni Ochrony Środowiska las przychodzi do mieszkańców miasta, do 2 mln mieszkańców stolicy, którzy nie zawsze mają czas, by metropolię opuścić i wyjechać na odpoczynek. A przy okazji imprezy, tuż obok domów warszawiaków, w jednym z najpiękniejszych miejsc stolicy, pojawia się las i wszystkie jego elementy oraz rozmaite formy prezentowania tajemnic lasu – mówił dyrektor CILP Wiesław Krzewina krótko przed wydarzeniem.

Na Dni Ochrony Środowiska LP uzyskały dotację NFOŚiGW w wysokości ponad 295 tys. zł (całkowity koszt inicjatywy to 357 tys. zł) w ramach programu „Edukacja ekologiczna”.

SLV.

data modyfikacji: 2018-10-22 15:32:32
Las Polski - aktualny numer
Polecamy