NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Fundacja "Pomoc Leśnikom" - Pomaga i oczekuje wsparcia
Aktualności
Las Polski - Fundacja "Pomoc Leśnikom" - Pomaga i oczekuje wsparcia

Działająca od 2001 r. Fundacja Pomoc Leśnikom w Krośnie w ciągu minionych 16lat udzieliła wsparcia w leczeniu i w sytuacjach losowych (pożar czy powódź) ponad 850 oso­bom. W ub. roku do 59 leśnych rodzin trafiło 398 tys. zł, w większości na pokrycie kosztów leczenia. Na konto fundacji wpłynęło 243,7tys.zł. Jak widać, to sporo mniej niż potrzeby.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Łączna kwota, która w ciągu 15 lat działalności trafiła do potrzebujących, to ponad 3,3mlnzł – zaznacza Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, która była inicjatorką powstania fundacji. – Niestety, ofiarność Braci Leśnej do niesienia pomocy w ostatnich latach jest mniejsza, zaś oczekiwania rosną. Stąd wydatki fundacji na cele statutowe są w ostatnich latach wyższe niż wpływy. To najlepiej obrazuje skalę ludzkich nieszczęść. Dlatego, jak co roku, zwracam się z apelem do leśników i nadleśnictw o dokonywanie darowizn, o zadysponowanie swojego 1% podatku na cele fundacji. Całość darowizny zostanie skierowana do potrzebujących, bowiem organy fundacji działają społecznie, nie zatrudniając pracowników. Dziękuję też nadleśnictwom za odpowiedź na ubiegłoroczny apel i przekazane środki, które w 2016 r. stanowiły główne przychody fundacji.

Zasady udzielania pomocy dostępne są na stronie internetowej RDLP w Krośnie w zakładce „Fundacja Pomoc Leśnikom”. Składając roczne zeznanie podatkowe, można przekazać 1% swego podatku dochodowego na rzecz Fundacji, podając nr KRS:0000040564.

Edward Marszałek

data modyfikacji: 2017-02-22 13:17:16
Las Polski - aktualny numer
Polecamy