NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Fundacja "Pomoc Leśnikom" - Pomaga i prosi o wsparcie
Aktualności
Las Polski - Fundacja "Pomoc Leśnikom" - Pomaga i prosi o wsparcie

Działająca od 2001 r. Fundacja „Pomoc Leśnikom” w Krośnie w ciągu minionych 17 lat udzieliła wsparcia w leczeniu i w sytuacjach losowych (m.in. pożar czy powódź) ponad 900 osobom. W ub. roku na różne formy pomocy przeznaczyła kwotę 315,4 tys. zł. Trafiła ona do 65 leśnych rodzin. Wnioski rozpatrzone pozytywnie dotyczyły w większości wydatków związanych z prowadzeniem leczenia. Na konto organizacji w ub. roku wpłynęła kwota 590,7 tys. zł.


Pokaż/ukryj skróconą treść


W ciągu 17 lat działalności fundacji do potrzebujących trafiło już ponad 3,5 mln zł, ale ta suma nie oddaje skali ludzkiego cierpienia, w którym możemy ulżyć – mówi Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, inicjatorka powstania fundacji. – W minionym roku ofiarność ludzi lasu wystarczyła na wsparcie potrzebujących. Została też rezerwa na najbliższy czas. Ale jak co roku zwracam się z apelem do leśników i nadleśnictw o dokonywanie darowizn, o zadysponowanie swojego 1% podatku na cele Fundacji „Pomoc Leśnikom”. Mają Państwo pewność, że całość tej kwoty zostanie skierowana do potrzebujących, bowiem organy Fundacji działają społecznie, nie zatrudniając pracowników. W imieniu Rady i Zarządu Fundacji dziękuję też nadleśnictwom z całej Polski za odpowiedź na ubiegło-roczny apel i przekazane środki, które w 2017 r. stanowiły główne przychody fundacji – dodaje dyrektor RDLP w Krośnie.

Zasady udzielania pomocy dostępne są na stronie internetowej www.krosno.lasy.gov.pl w zakładce Fundacja „Pomoc Leśnikom”. Składając roczne zeznanie podatkowe, można przekazać 1% swego podatku dochodowego na rzecz Fundacji „Pomoc Leśnikom” w Krośnie, podając w PIT nr KRS: 0000040564.

Edward Marszałek

 


data modyfikacji: 2018-02-19 12:23:48
Las Polski - aktualny numer
Polecamy