NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Kombatanci - Minister środowiska uhonorował leśników
Aktualności
Las Polski - Kombatanci - Minister środowiska uhonorował leśników

Trud i wkład braci leśnej w budowanie Polski i niepodległości są niekwestionowane. Zauważa się je nie tylko wewnątrz Lasów Państwowych, lecz także na poziomie ministerialnym. Udowodnił to minister środowiska Henryk Kowalczyk, na którego wniosek premier Mateusz Morawiecki uhonorował 20 szczególnie zasłużonych w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Doceniono także ich zaangażowanie na rzecz przemian demokratycznych.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych miała miejsce 22 maja w Ministerstwie Środowiska. Medalami 100-lecia Odzyskania Niepodległości zostało odznaczone pokaźne grono leśników: znany z łamów „Lasu Polskiego” Zbigniew Zieliński, Józef Kundzewicz, Helena Marek, Ryszard Różański, Jerzy Zaborowski, Eugeniusz Tyrajski, Halina Szewczyk, Zygmunt Szost, Jerzy Ostaszewski, Zygmunt Pawłowski, Leonard Kostka i Mieczysław Pawlaczyk.

Fot. arch. Ministerstwa Środowiska

Wszyscy w pełni zasłużyliście na to odznaczenie. Państwa wkład, codzienny trud, praca na rzecz wolnej Ojczyzny, niekiedy poświęcenie własnego życia są pięknym przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, jak należy traktować i wypełniać służbę wobec Polski – mówił do wyróżnionych minister Kowalczyk.

Red.

data modyfikacji: 2019-07-12 11:00:20
Las Polski - aktualny numer
Polecamy