NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna LGB Kostrzyca - Docenieni za ochronę genów
Aktualności
Las Polski - LGB Kostrzyca - Docenieni za ochronę genów
Leśny Bank Genów Kostrzyca (woj. dolnośląskie) został wyróżniony medalem im. Wiktora Godlewskiego za ochronę zasobów genowych drzew, krzewów i roślin, szczególnie cennych obiektów przyrodniczych środowiska leśnego Polski. 24. gala rozdania nagród miała miejsce 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Odznaki przyznawane są od 1992 r. za działalność na rzecz ochrony przyrody i popularyzowania wiedzy przyrodniczej.
Pokaż/ukryj skróconą treść

Upamiętniają urodzonego w 1831 r. w Bogutach patriotę i przyrodnika. Zajmujący się ornitologią Godlewski za udział w powstaniu styczniowym został zesłany na Syberię. Tam kontynuował rozwój naukowy, badając lokalną faunę, za co uhonorowano go medalem Carskiego Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego. Po powrocie do ojczyzny osiadł na Mazowszu i dalej zajmował się działalnością na rzecz przyrody.


Fot. K. Paciejewski

Medale otrzymali także Hanna Chromińska z Małkini Górnej (za zasługi na rzecz popularyzacji ornitologii i świadomości przyrodniczej na terenie Mazowsza i Podlasia wśród dzieci i młodzieży), Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi (za działalność edukacyjną, wydawniczą i popularyzatorską na rzecz ochrony przyrody), Maciej Omelaniuk (za zaangażowanie w czynną ochronę i promocję przyrody Mazowsza i wydawnictwa przyrodnicze poświęcone dolinie Bugu), a także dr Roman Zielony (za całokształt badań w zakresie przyrodniczych podstaw urządzania lasu i ochrony przyrody w lasach).

SLV.

data modyfikacji: 2018-06-05 14:22:37
Las Polski - aktualny numer
Polecamy