NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Nadleśnictwo Brodnica - W służbie lasom i ojczyźnie
Aktualności
Las Polski - Nadleśnictwo Brodnica  - W służbie lasom i ojczyźnie

Od czerwca Nadleśnictwo Brodnica z dumą prezentuje swój sztandar. W akcie jego nadania dyrektor RDLP w Toruniu Bartosza Bazela napisał: (...) Sztandar jako symbol godności, honoru i wyznawanych wartości buduje poczucie przynależności. Jest znakiem, który jednoczy pracowników w służbie Lasom Państwowym i społeczeństwu. Ufundowany przez ludzi związanych zawodowo z lasem oraz zaprzyjaźnionych z Nadleśnictwem Brodnica. Niech ten sztandar będzie świadkiem Waszych sukcesów, oparciem w chwilach zwątpienia oraz zobowiązaniem do godnego wypełniania obowiązków w służbie Lasom.


Pokaż/ukryj skróconą treść
Fot. Wojciech Wiśniewski

Sztandar poświęcono 14 czerwca podczas mszy celebrowanej przez ks. kanonika Gabriela Aronowskiego, kapelana leśników i myśliwych. Było to święto całej załogi Nadleśnictwa Brodnica, zarówno obecnie pracujących, jak i pracowników emerytowanych. W ceremonii licznie wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, Lasów Państwowych, straży pożarnej, policji, wojska, szkół, kół łowieckich wraz z wystawionymi pocztami sztandarowymi. Oprawę muzyczną zapewnili: orkiestra reprezentacyjna LP w Tucholi pod batutą Mirosława Pałczyńskiego, a także zespół muzyki myśliwskiej „Hubertus” z Kwidzyna.

Po poświęceniu sztandaru dalsze uroczystości odbywały się w Brodnickim Domu Kultury. Nadleśniczy Grzegorz Karolak przybliżył zebranym historię Nadleśnictwa Brodnica, a inż. nadzoru Roman Pytlasiński, przewodniczący Komitetu Społecznego ds. Ufundowania Sztandaru – proces realizacji – od pomysłu ufundowania sztandaru do jego poświęcenia i nadania. Następnie dokonano aktu wbicia ozdobnych gwoździ mającego na celu uhonorowanie fundatorów. Po przekazaniu sztandaru na ręce nadleśniczego, złożeniu uroczystej przysięgi i zaprezentowaniu chorągwi zebrani wysłuchali okolicznościowych przemówień.

Nadanie i przyjęcie sztandaru to taki akt, który wynika z pragnienia uwieńczenia oraz zachowania osiągnięć i sukcesów, jedności i dobrej współpracy załogi. Sztandar powinien upamiętniać i utrwalać to, co najlepsze, zwracać naszą uwagę na przedsięwzięcia, które nam się udały, z których możemy być i jesteśmy dumni! Powinien sprawiać, byśmy my – tworzący zespół ludzi mających ten sam cel, którym jest zachowanie piękna i bogactwa brodnickich lasów – umieli odnajdywać i doceniać w sobie wzajemnie to, co wartościowe oraz głośno to podkreślać i przekładać na jeszcze lepszą współpracę. Kolejne zaś pokolenia, które ten sztandar przejmą i będą się wokół niego skupiały, te osiągnięcia, chlubne wydarzenia, cenne doświadczenia, nasze zasady, tradycje i dobre relacje – będą sobie przypominały i z dumą je kontynuowały! – mówił Krzysztof Jasieniecki, przewodniczący Regionu Pomorskiego ZLP w RP.

Przemysław Jakubowski

data modyfikacji: 2019-07-12 11:34:05
Las Polski - aktualny numer
Polecamy