NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Nadleśnictwo Durowo (RDLP w Pile) - Las dobrym sąsiedztwem
Aktualności
Las Polski - Nadleśnictwo Durowo (RDLP w Pile) - Las dobrym sąsiedztwem
W Wągrowcu na terenie Nadleśnictwa Durowo 10 czerwca odbyły się regionalne obchody Święta Lasu, organizowane przez RDLP w Pile pod hasłem „Las – dobre sąsiedztwo”.
Pokaż/ukryj skróconą treść
Na rodzinny piknik i do wspólnego świętowania organizatorzy (RDLP i Urząd Miejski w Wągrowcu) zaprosili mieszkańców miasta i okolic oraz pracowników wszystkich nadleśnictw wchodzących w skład dyrekcji. W przygotowaniu festynu pomogli też dobrzy sąsiedzi, m.in.: PZŁ, Polski Związek Wędkarski, Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pałuckiej, Pokojowy Patrol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Koło Pszczelarzy w Wągrowcu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wągrowcu, PCK, Muzeum Regionalne w Wągrowcu, Eco-Evi, prezentująca rękodzieło, i szkółka roślin ozdobnych Marman.
 

Młodzi adepci sztuki leśnej
Fot. W. Ostapowicz
 
Odwiedzający piknik mogli zapoznać się z działalnością LP, pracą i historią leśników.
Do dyspozycji mieli interaktywne wystawy tematyczne: „Drewno bogactwem regionu”, „Las dla ludzi”, „Praktyka leśna”, „Co daje las” i „Z leśnikiem przez historię”.Jedną z atrakcji dnia był III Regionalny Konkurs Drwali, do którego zgłosiło się 19 uczestników reprezentujących nadleśnictwa i TL w Goraju. Zawodnicy zmagali się przy tłumnie zgromadzonej widowni, która gorąco ich dopingowała. Rywalizację wygrał Stanisław Biłoszewski, drugie miejsce zajął Marcin Brewka, na trzecim miejscu uplasował się zaś Konrad Jamróz.
Scena przyciągała atrakcyjnymi występami grup artystycznych, a całość zakończyła się niesamowicie energetycznym występem Małgorzaty Ostrowskiej z zespołem.
Red.

 

data modyfikacji: 2017-07-20 12:54:54
Las Polski - aktualny numer
Polecamy