NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Nadleśnictwo Szklarska Poręba - Narciarscy mistrzowie
Aktualności
Las Polski - Nadleśnictwo Szklarska Poręba - Narciarscy mistrzowie
Narciarstwo biegowe to jeden z popularniejszych sportów zimowych. W Nadleśnictwie Szklarska Poręba (RDLP we Wrocławiu) 4 marca dano temu wyraz, organizując już 42. Bieg Piastów, a w jego ramach XXII Bieg Leśników oraz XV Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych.
Pokaż/ukryj skróconą treść

Na startujących z Polany Jakuszyckiej zawodników czekała licząca 25 km trasa o zróżnicowanej wysokości (między 790 a 976 m n.p.m.), prowadząca przez tereny Gór Izerskich. W czasie biegu narciarze okrążyli Cichą Równię, skierowali się na Dział Izerski, skąd podążyli w kierunku Granicznika, by następnie okrążyć Kozi Grzbiet i równolegle do granicy wrócić do Działu Izerskiego i zrobić pętlę do mety.


Fot. M. Baranowski

Z trasą zmierzyło się 78 zawodników, w tym siedem pań, a najstarszy narciarz miał 83 lata. Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych w XXII Biegu Leśników w kategorii kobiet zdobyła Anna Kulik(Nadleśnictwo Świeradów). Wśród panów najlepszy okazał się Piotr Michałek (ZUL „Jaworzynka”). Anna Kulik triumfowała także w XV Mistrzostwach Polski Pracowników Lasów Państwowych w narciarstwie biegowym. A najlepszym mężczyzną na tej trasie okazał się Sylwan Barcz (Nadleśnictwo Chojna). Pucharem Nadleśniczego Nadleśnictwa Szklarska Poręba wyróżnieni zostali dodatkowo Dominika Dąbrowska-Duda i Krzysztof Jażdżewski. Z kolei puchar przewodniczącego MSPL „Solidarność” otrzymało Nadleśnictwo Świeradów za największą liczbę uczestników biegu, a nagrodę dla najbardziej wytrwałego uczestnika Biegu Leśników w ramach 42. Biegu Piastów zdobył Sylwester Tomaszewicz z Nadleśnictwa Lądek Zdrój.

SLV.

data modyfikacji: 2018-04-04 10:30:09
Las Polski - aktualny numer
Polecamy