NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Nagrody „Kobieta z charakterem” - Leśniczka wyróżniona
Aktualności
Las Polski - Nagrody „Kobieta z charakterem” - Leśniczka wyróżniona
Warmińsko-mazurskie stowarzyszenie Forum Kobiet po raz 10. wręczyło nagrody „Kobieta z charakterem” przyznawane za łączenie sukcesów zawodowych z życiem rodzinnym. Wśród uhonorowanych znalazła się Magdalena Miścierewicz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Jedwabno (RDLP w Olsztynie). Stowarzyszenie doceniło zaangażowanie pani Magdaleny w projekt ochrony cietrzewi, wpisujący się w kategorię „ochrona środowiska, sport i turystyka”.
Pokaż/ukryj skróconą treść

W rodzinie pani Magdy wszyscy są leśnikami – dziadek 45 lat przepracował w Nadleśnictwie Jedwabno, a teraz syn poszedł w ślady taty i mamy i studiuje leśnictwo – podkreśliła prowadząca galę Irena Petryna, prezes stowarzyszenia Forum Kobiet. –Dzięki zaangażowaniu pani Magdaleny nadleśnictwo zdobyło w 2009 r. nagrodę Lidera Polskiej Ekologii oraz złoty medal na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Z kolei w 2010 r. otrzymała ona brytyjską nagrodę Green Heart Hero za realizację projektu „Renaturalizacja biotopu cietrzewia i jego ochronę na poligonie Muszaki”. Z kolei w 2012 r. pani Magda odebrała wyróżnienie w panteonie polskiej ekologii za realizowane działania na rzecz ochrony przyrody i środowiska – wymieniała zasługi laureatki Irena Petryna.

Nagroda przyznawana jest również w kategoriach „edukacja, nauka i oświata”, „administracja”, „biznes”, „kultura i sztuka”, „zdrowie i polityka społeczna”.

Laureatkami nagrody wśród braci leśnej były także Małgorzata Błyskun (2015), zastępca dyrektora RDLP w Olsztynie, oraz Sabina Zawadzka (2017), specjalistka ds. opracowywania programów ochrony przyrody dla nadleśnictw w BULiGL.

SLV.

data modyfikacji: 2018-06-05 14:31:56
Las Polski - aktualny numer
Polecamy