NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Łowiectwo - Dyskusja o wizerunku myśliwych
Aktualności
Las Polski - Łowiectwo - Dyskusja o wizerunku myśliwych
Jak promować myślistwo i kulturę łowiecką w Polsce, by poprawić ich postrzeganie przez społeczeństwo? O tym rozmawiali studenci, pracownicy naukowi i praktycy w ramach IV sesji Leśnego Klubu Dyskusyjnego 4 czerwca na Wydziale Leśnym warszawskiej SGGW. Wykładem „Współczesne postrzeganie łowiectwa” dyskusję otworzył Bogdan Balik z Zespołu Gospodarki Łowieckiej DGLP.
Pokaż/ukryj skróconą treść

W swoim wystąpieniu scharakteryzował społeczność polskich myśliwych. Niepokojący jego zdaniem jest niedostatek myśliwych w najmłodszym wieku i dominacja tych w wieku średnim. Pozytywnie nie nastraja też rosnący odsetek myśliwych niezrzeszonych w kołach łowieckich – o ile jeszcze kilka lat temu wynosił 11%, tak obecnie wzrósł do 15%. Dyskutanci zauważyli, że jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, należałoby zastanowić się nad progiem wydolności obecnego systemu, utrzymywanego przecież wysiłkiem myśliwych w kołach.

Większość zapytanych przez prelegenta myśliwych uważa, że społeczeństwo ich nie akceptuje. Z drugiej strony dyskutanci podnosili, że jednak tego rodzaju pasja to nisza w niszy. Gdyby porównać otrzymane wyniki do innych równie niepopularnych rozrywek i hobby, mogłoby się okazać, że łowiectwo wcale nie jest tak źle rozpoznawane, jakby się wydawało. Wśród pomysłów na promocję pojawiły się więc chociażby koncerty muzyki myśliwskiej w formie otwartych imprez w miastach. Podobnie bramą do serc mieszczuchów może okazać się strzelectwo. 

SLV.

data modyfikacji: 2019-07-12 10:55:10
Las Polski - aktualny numer
Polecamy