NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Życzenia dla żubra - 100 lat niepodległej Polski w Kobiórze
Aktualności
Las Polski - Życzenia dla żubra - 100 lat niepodległej Polski w Kobiórze

Ośrodek Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach, w ramach uczczenia swoich podopiecznych, a także 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaprosił do wspólnego świętowania w swych gościnnych progach grupę dzieci z opiekunami. Zaproszenie obligowało do przyniesienia własnoręcznie przygotowanych laurek z życzeniami dla żubrów. Prace wzięły udział w konkursie. Oczywiście leśnicy nie byliby sobą, gdyby podczas zabawy nie przemycali sporej dawki wiedzy.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Wszyscy przybyli na święto pszczyńskich „puszcz imperatorów” wysłuchali prelekcji kierowniczki ośrodka Elżbiety Wójtowicz. Po wykładzie zaś ruszyli w las, by wziąć udział w grze terenowej „Z żubrem przez historię”. Ta sprawdzała nie tylko wiedzę uczestników, ale także ich spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia.

Oprócz udziału w zabawie terenowej goście mogli wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników OHŻiEL oraz Nadleśnictwa Kobiór (RDLP w Katowicach), sprawdzając tym samym swą wiedzę leśną. Mogli także podziwiać repliki broni strzeleckiej prezentowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie. A ci, którzy czuli wenę, dołączyli do malowania wielkiej laurki dla żubrów.

Na zakończenie imprezy, w towarzystwie mima Ireneusza Krosnego i zastępcy nadleśniczego Zbigniewa Rysia (obaj na zdjęciu), posadzono dąb mający nie tylko uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości, ale także fetować symbol polskiej ochrony przyrody, jakim jest, niewątpliwie monumentalny jak samo drzewo, żubr.

Fot. i tekst BSZ

data modyfikacji: 2018-06-28 09:09:25
Las Polski - aktualny numer
Polecamy