NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna OKL w Gołuchowie - Poszukiwani leśni artyści
Aktualności
Las Polski - OKL w Gołuchowie - Poszukiwani leśni artyści

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej, 11. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Leśników.

Impreza odbywa się od 1988 r. co trzy lata i z każdą kolejną odsłoną gromadzi coraz większą rzeszę leśników-artystów, chcących publicznie zaprezentować swoje dzieła. Dotychczas w OPTAL wzięło udział 461 autorów, którzy zaprezentowali blisko 5 tys. prac.
Pokaż/ukryj skróconą treść

W konkursie mogą uczestniczyć zarówno czynni, jak i emerytowani pracownicy Lasów Państwowych, parków narodowych i krajobrazowych, pracownicy służby ochrony środowiska, nauczyciele i uczniowie szkół leśnych wszystkich szczebli oraz pracownicy zakładów pracujących na rzecz leśnictwa. –Wydarzenie ma charakter konkursowy, a jego celem jest prezentacja twórczego dorobku leśników, upowszechnianie kulturotwórczej roli lasu oraz zawodowa integracja – informują organizatorzy.

Prace można nadsyłać w sześciu kategoriach: malarstwo, tkanina artystyczna, rzeźba, fotografia, multimedia i literatura. Tak jak miało to miejsce w poprzednich edycjach, tematyka prac jest dowolna, a sposób wypowiedzi artystycznej uzależniony od inwencji i decyzji autora. Tylko w przypadku fotografii proponowane są trzy grupy tematyczne: las i ludzie, fauna i flora polskich lasów oraz uroczyska leśne.

Uroczysty finał konkursu odbędzie się we wrześniu w „Powozowni” Muzeum Leśnictwa OKL w Gołuchowie. Nadesłane prace zostaną zaprezentowane na wystawie w OKL oraz w pokonkursowym katalogu.

Prace konkursowe wraz ze zgłoszeniami należy przesyłać na adres OKL w Gołuchowie do 10 czerwca w przypadku prac literackich oraz do 15 lipca w pozostałych kategoriach. Szczegółowe zasady udziału w konkursie są zawarte w regulaminie dostępnym wraz z kartą zgłoszenia na naszej stronie internetowej www.laspolski.pl. 
MaB
data modyfikacji: 2018-02-15 11:17:27
Las Polski - aktualny numer
Polecamy