NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Rajd Leśników 2017 - "Tropem niedźwiedzia" doszli do Sanoka
Aktualności
Las Polski - Rajd Leśników 2017 - "Tropem niedźwiedzia" doszli do Sanoka
W sobotę 24 czerwca w Sanoku odbyło się podsumowanie XXIX Rajdu Leśników i spotkanie wszystkich rajdowiczów, którzy przez poprzednie dwa dni przemierzali szlaki Beskidu Niskiego, Pogórza i Bieszczadów. Dla 1,5 tys. pochodzących z całej Polski (i nie tylko) uczestników tegorocznego „Leśnika” przygotowano trasy piesze, konne, rowerowe, motocyklowe, a nawet pontonową. Każda poprowadzona tak, by jak najlepiej pokazać walory Podkarpacia. W tym roku to nadleśnictwa z terenu RDLP w Krośnie były gospodarzami imprezy.
Pokaż/ukryj skróconą treść
Na finał wybrano obiekty sanockiej Areny, które na koniec rajdu pomieściły prawie dwa tysiące uczestników i gości imprezy. Powitania uczestników i podsumowania wydarzenia dokonali: przewodniczący komitetu organizacyjnego Artur Królicki i komandor rajdu Marek Marecki. W dalszej części uroczystości głos zabierali: burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro, dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna i przewodniczący Związku Leśników Polskich w RP, organizatora rajdu, Jarosław Szałata. Do zebranych swoje medialne przesłanie skierował dr Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny LP.

Fot. I. Guz

Zdjęcie Iwony Guz „Mis rajdowy na Przełęczy Wyżnej” wygrało Rajd Press Foto. Główną nagrodą w konkursie jest publikacja zdjęcia w prasie leśnej


W trakcie kilkugodzinnej imprezy były występy i koncerty. Temperaturę wydarzenia podniósł Zespół Tańca Ludowego „Sanok” (na fot. powyżej) od pół wieku działający pod kierownictwem Jana Podkula. Zagrała również legendarna bieszczadzka grupa KSU.

Wśród rajdowych „naj” znaleźli się: najmłodszy uczestnik – dwuletni Tymoteusz z grupy „Kurpiaki” (Nadleśnictwo Maskulińskie) i „najdłużej czekający na ten rajd” – liczący 74 wiosny Stanisław Solarczyk z grupy „Zgórmysyny” (Nadleśnictwo Nowy Targ).

Nagrodę w konkursie na totem rajdowy „wielki szaman” przyznał Nadleśnictwu Elbląg. Konkurs na najmniej potrzebną rzecz na rajdzie wygrało Nadleśnictwo Jeleśnia, a nagrodę vox populi w tej rywalizacji otrzymało Nadleśnictwo Pisz.


Występ ZTL Sanok
Fot. M. Piela

Zwycięzcy konkursu na piosenkę rajdową: I – Sandra Blek (Nadl.Milicz), II – grupa „Bez Marysi” (Nadl. Elbląg), III – Justyna Ceranowska (Nadleśnictwo Kutno), która otrzymała też nagrodę publiczności.

Był też konkurs poetycki, w którym nagrody zdobyli: Justyna Ceranowska, Mirosław Danilczuk (Nadleśnictwo Strzelce) i Zofia Górzyńska (Nadleśnictwo Płock).

Edward Marszałek


data modyfikacji: 2017-07-20 12:55:59
Las Polski - aktualny numer
Polecamy