NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Ranking szkół ponadgimnazjalnych - Tuchola najlepsza!
Aktualności
Las Polski - Ranking szkół ponadgimnazjalnych - Tuchola najlepsza!
Miesięcznik „Perspektywy” już po raz 20. opublikował rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Zestawiono w nim 500 najlepszych liceów ogólnokształcących (z 1248 liceów z całego kraju branych pod uwagę przez kapitułę konkursu) i 300 techników (z 1164). My przyjrzeliśmy się, jak w rankingu techników poradziły sobie szkoły kształcące leśników
Pokaż/ukryj skróconą treść

Najlepsze okazało się Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi. Szkoła uplasowała się na 15. miejscu wśród wszystkich rodzajów techników w kraju, zdobywając prawo do mianowania się „Złotą Szkołą 2018”. To ogromny sukces. Jest to także najlepsza średnia szkoła leśna w kraju. Jeśli dodać do tego awans aż o 91 miejsc względem ubiegłorocznej edycji, sukces uczniów i nauczycieli z Tucholi cieszy podwójnie. Szkoła zajęła także drugą lokatę spośród wszystkich techników w woj. kujawsko-pomorskim.

W rankingu szkoły są oceniane w oparciu o cztery kryteria: sukces szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%) i dodatkowych (30%) oraz z egzaminu zawodowego (30%). W zależności od rezultatu (do 100 pkt) placówki uzyskują tytuły Złotej, Srebrnej lub Brązowej Szkoły. W rankingach techników i liceów zostały opracowane także osobne klasyfikacje maturalne (brały pod uwagę wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych; w tym zestawieniu najlepsze okazało się TL w Tułowicach, zajmując 56. lokatę) i olimpijskie (opierały się na rezultatach poszczególnych szkół z udziału ich uczniów w olimpiadach w roku szkolnym 2016/2017; w tym ostatnim najlepsza szkoła leśna to TL z Tucholi – 154. miejsce).

Awans względem ubiegłego roku (o 39 miejsc) oraz tytuł „Złotej Szkoły 2018” zdobyło także Publiczne Technikum Leśne w Tułowicach.

W tegorocznym rankingu pojawiły się: TL w Zbąszynku oraz Warcinie, a także Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku.

Szczegółowe wyniki wszystkich zestawień (także wojewódzkich) są dostępne na stronie internetowej „Perspektyw” (www.perspektywy.pl).

MaB


Technikum leśne w Tucholi awansowało w rankingu "Perspektyw" i jest "Prymusem" wśród średnich szkół leśnych w kraju

data modyfikacji: 2018-02-15 11:20:48
Las Polski - aktualny numer
Polecamy