NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna RDLP w Katowicach - Leśnicy ślubowali Ojczyźnie
Aktualności
Las Polski - RDLP w Katowicach - Leśnicy ślubowali Ojczyźnie

Po raz kolejny leśnicy z RDLP w Katowicach spotkali się – tym razem na rynku w Tarnowskich Górach – by wspólnie powitać nowo wstępujące do Służby Leśnej koleżanki i kolegów. – Możecie być dumni, że za chwilę złożycie ślubowanie. W ten sposób od dwóch lat przywracamy i odbudowujemy tradycję, a wraz z nią etos leśnika – mówił w przemówieniu dyrektor katowickiej dyrekcji LP Wiesław Kucharski.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Jednak samo ślubowanie to nie tylko oficjalna ceremonia. To wielkie wydarzenie w życiu prywatnym i zawodowym leśników. To też pewne oczekiwania. – Mundur zobowiązuje do godnego zachowania się, zgodnego z ogólnie przyjętymi normami, ukształtowanymi przez historię i tradycję – mówili zgodnie uczestnicy ślubowania.


Fot. Bartosz Szpojda

Z racji obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości warto przypomnieć, że same Lasy lada moment będą świętować podobny jubileusz. Rocznicę, która nie byłaby możliwa, gdyby nie praca i determinacja wielu pokoleń leśników. – Leśnik tworzy nie dla siebie, ale dla przyszłych pokoleń. Niech Wasze dzieła przyszłość oceni pozytywnie – mówił dyrektor Kucharski, zwracając się do ślubujących. Nawiązał także do dewizy Wojska Polskiego, widniejącej na sztandarach i mówiącej o wierności państwu: – Trzy słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna to swoiste spoiwo etosu leśnika.

Jednak chyba najważniejsze słowa padły z ust ks. Mikołaja Skawińskiego, leśnego kapelana: – Pamiętajcie, że nie ludziom, nie poglądom składacie przysięgę, a lasom.

BSz

data modyfikacji: 2018-11-29 12:23:05
Las Polski - aktualny numer
Polecamy