NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Stihl Timbersports - Kobiety chwyciły za siekiery
Aktualności
Las Polski - Stihl Timbersports - Kobiety chwyciły za siekiery

Okolice katowickiego Spodka stały się areną zmagań najlepszych drwali wyczynowców z kraju i Europy. Wszystko za sprawą zawodów z serii Stihl Timbersports. Jakby tego było mało, w rywalizacji, po raz pierwszy w historii Polski, zmierzyły się kobiety. Na mistrzostwa zjechały panie z całego Starego Kontynentu!

Pokaż/ukryj skróconą treść


Fot. Bartosz Szpojda

Czym są zawody Stihl Timbersports? Ekstremalnym pokazem siły, sprawności i precyzji w posługiwaniu się ostrymi jak brzytwa siekierami (specjalny wzór), dwumetrowymi piłami ręcznymi oraz seryjnymi pilarkami spalinowymi. A to wszystko w restrykcyjnym limicie czasowym, pod czujnym okiem sędziów i kamer. Każdy z zawodników mierzył się z trzema konkurencjami rozgrywanymi w jednym ciągu w czasie 2 min. Najpierw cięcie pilarką, potem rąbanie kłody, na której się stoi, następnie szybkie cięcie piłą ręczną, a na sam koniec znów siekiera, tym razem pomocna w rąbaniu pionowego pniaka. Kobiety startują w tych samych konkurencjach (poza rąbaniem pionowej kłody) w nieco innych limitach czasowych i z przerwami pomiędzy poszczególnymi dyscyplinami.

W Polish Trophy najwyżej zaklasyfikował się Arkadiusz Drozdek. Zwycięską zawodniczką okazała się – Yolanda Hagmann (Szwajcaria); najlepsza (i jedyna) Polka, Julia Królik, zajęła czwarte miejsce. Pierwszym zawodnikiem European Trophy został Martin Komarek z Czech (najlepszy Polak, Michał Dubicki, zajął ósme miejsce). 

BSz

data modyfikacji: 2018-10-29 15:17:35
Las Polski - aktualny numer
Polecamy