NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Straż Leśna - Najlepsi strzelcy wyłonieni
Aktualności
Las Polski - Straż Leśna - Najlepsi strzelcy wyłonieni
Rywalizacja to najlepsza droga do samodoskonalenia, o czym wiedzą z pewnością strażnicy leśni, którzy konkurowali ze sobą w ramach X Strzeleckich Mistrzostw Polski Straży Leśnej (6–7 listopada). Zawody odbyły się w zlokalizowanym nieopodal Tucholi Plaskoszu w Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy. Trzyosobowe reprezentacje wystawiły wszystkie dyrekcje regionalne.
Pokaż/ukryj skróconą treść

Rywalizacja objęła kilka konkurencji.

W kategorii „dynamika” (użycie broni krótkiej w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, dobiegnięcie do celu, zmiana miejsca i pozycji strzeleckiej) najlepszy okazał się Tomasz Baranowski z RDLP w Pile. Na podium wstąpili także Krzysztof Demps (RDLP w Gdańsku) i Marcin Dera (RDLP w Poznaniu). Strzelanie statyczne do tarczy na odległość 25 m zdominował Robert Szostak (RDLP w Szczecinku). Za nim uplasowali się Jacek Piwoński (RDLP w Toruniu) i Bogdan Kęsek (RDLP w Krakowie). W konkurencji „VIP”, polegającej na rywalizacji przełożonych strażników i zaproszonych gości (z policji i innych służb mundurowych), triumf święcił Mariusz Woźniak RDLP w Toruniu. Drugie miejsce zajął Hubert Wilczak (RDLP w Radomiu), a trzecie Wojciech Zajdel (RDLP w Krośnie). Po zsumowaniu punktów wszystkich rywalizacji najlepszym zawodnikiem jubileuszowych mistrzostw okazał się Krzysztof Demps. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli leśnicy z gdańskiej dyrekcji LP.

Fot. Joanna Zimniewska

Mistrzostwa poprzedziło szkolenie z ratownictwa medycznego, jazdy czterokołowcami i motocyklem, laserowego trenażera strzeleckiego oraz strzelania w niesprzyjających warunkach, w tym nocnych z użyciem latarki. Podsumowaniem okazał się sprawdzian polegający na nocnym marszu wg kompasu, po którym następowała próba strzelecka i pierwsza pomoc postrzelonemu.

SLV.

data modyfikacji: 2019-01-15 12:14:42
Las Polski - aktualny numer
Polecamy