NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Szukamy najlepszego edukatora! „Edukator – po jasnej stronie mocy”
Aktualności

Jesteś edukatorem, edukatorką? Lubisz mówić innym o lesie? Edukacja przyrodniczo-leśna to Twój konik? Pasja? A może prawdziwe powołanie? Koniecznie opisz nam swoje wrażenia z przygody z edukacją przyrodniczo-leśną. Najlepszego z najlepszych nagrodzimy specjalną EDUskrzynką ufundowaną przez firmę Logic Gate. Szczegóły w dalszej części informacji.

Pokaż/ukryj skróconą treść


Gdy do nadleśnictwa przyjeżdża wycieczka ze szkoły, wołają właśnie Ciebie? Koledzy zajmują się sprzedażą drewna czy ochroną lasu, a Ty opowiadasz o życiu owadów, zwierząt i przekonujesz, że leśnik to nie drwal i nie morduje drzew? Niezmordowanie wyjaśniasz najmłodszym (i dorosłym!), że sarna to nie żona jelenia? Z pozytywizmu miałeś w szkole piątkę i niestraszna Ci praca u podstaw? Organizujesz konkursy, robisz z dziećmi wyklejanki, zbijasz z nimi budki dla ptaków i twórczo wykorzystujesz materiały z recyklingu? Wparowujesz do gabinetu wójta z propozycją wspólnej organizacji pikniku ekologicznego? Nie śpisz po nocach, obmyślając ciekawe scenariusze zajęć?

Wciąż wierzysz, że chcieć to móc? Że kropla drąży skałę i odpowiednio ukształtowany młody człowiek w przyszłości zmieni środowisko na lepsze? Masz pomysł, jaka powinna być edukacja przyrodniczo-leśna i przede wszystkim w jaki sposób edukować, by nikt nie zarzucił, że to robota w sam raz dla Syzyfa i strata pieniędzy?

Jeśli na większość tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to wyzwanie jest dla Ciebie! Koniecznie opisz nam swoje wrażenia z przygody z edukacją przyrodniczo-leśną. Formę wyrazu wybierasz Ty: może to być krótki artykuł, felieton, satyra, wspomnienie. Ogranicza Was tylko liczba znaków: 5 tys. ze spacjami, co odpowiada jednej stronie w naszym czasopiśmie.

Na Wasze teksty czekamy do 31 stycznia 2020 r., wysyłajcie je na adres: laspolski@oikos.net.pl w tytule wiadomości wpisując „najlepszy edukator”. Najlepsze z nich opublikujemy (każdy Autor otrzymuje honorarium), a najlepszego z najlepszych nagrodzimy specjalną EDUskrzynką ufundowaną przez firmę Logic Gate, która przybliża odbiorcom świat przyrody poprzez tworzenie interaktywnych eksponatów, ścieżek edukacyjnych i nowoczesnych pomocy edukacyjnych. EDUskrzynka„Sekrety zwierząt”, którą otrzyma najlepszy naszym zdaniem tekst, toprzenośne osobiste laboratorium edukatora z kompletnym zestawem przyrządów do przeprowadzenia kilkunastu eksperymentów, materiałami dydaktycznymi i scenariuszami eksperymentów dla uczestników. Dzięki niej Wasi podopieczni odpowiedzą m.in. na pytania: „po co wiewiórce ogon?”, „czy sowa ma uszy?”, „dlaczego kaczka nie nasiąka woda?”, zwiększą efektywność uczenia się, pobudzą ciekawość świata i wykształcą samodzielność poznawczą – jest więc o co walczyć. A zatem: do klawiatur! Życzymy twórczej weny.

Redakcja

data modyfikacji: 2019-12-18 15:18:40
Las Polski - aktualny numer
Polecamy