NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Technika leśne - Młodzi ekolodzy w resorcie środowiska
Aktualności
Las Polski - Technika leśne - Młodzi ekolodzy w resorcie środowiska
W Ministerstwie Środowiska odbyła się (24 czerwca) I Gala Mistrzów Szkół Leśnych. Wzięła w niej udział setka uczniów z 11 szkół leśnych nadzorowanych przez ministra środowiska. Młodzi mistrzowie osiągnęli w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i wykazali się sukcesami w sporcie czy kulturze. Wzorowe świadectwa i okolicznościowe dyplomy mistrzów w różnych dziedzinach życia szkolnego wręczał wiceminister środowiska Andrzej Konieczny.
Pokaż/ukryj skróconą treść
– Dziś jest z nami najlepszy narybek na przyszłych leśników, biologów, a przede wszystkim ekologów. Nadzorowane przez resort szkoły leśne zaszczepiają w młodych ludziach prawdziwą pasję i miłość do przyrody – mówił wiceminister.


Spotkanie młodzieży było też okazją do podsumowania wniosków Ekologicznego Forum Młodzieży, które odbyło się na terenie Puszczy Białowieskiej (9–11 czerwca). – Po dwudniowej wizycie w Puszczy młodzież spisała kilkaset wniosków. Zostały one zsyntetyzowane do tzw. manifestu, który dziś został nam przekazany – powiedział wiceminister Konieczny. W manifeście znalazły się m.in. postulaty umożliwienia leśnikom i miejscowej ludności czynnej ochrony przyrody na terenie Puszczy Białowieskiej, choćby przez usuwanie posuszu świerkowego. Młodzież zaproponowała też utworzenie projektu „Puszcza dla młodzieży”, który umożliwiłby uczniom prace terenowe w Puszczy (pod okiem naukowców) i jej obserwację.
UZ
Fot. Arch. MŚ
data modyfikacji: 2017-07-20 12:55:39
Las Polski - aktualny numer
Polecamy