NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Technikum Leśne w Miliczu - To już pół wieku
Aktualności
Las Polski - Technikum Leśne w Miliczu - To już pół wieku

Technikum w Miliczu powstało na bazie Leśnego Ośrodka Szkoleniowego w 1963 roku.
8 czerwca w szkole odbędą się uroczystości 50-lecia.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Fot. Arch. TL w MiliczuPierwszym dyrektorem szkoły został Marian Ptaszyński, który pełnił swoją funkcję przez kolejne 27 lat i doskonale zapisał się w pamięci tysięcy absolwentów. To oni ufundowali mu tablicę pamiątkową, która zostanie odsłonięta podczas uroczystości. Towarzyszyć jej będzie kamień poświęcony pamięci pracowników szkoły.

System kształcenia w milickim technikum przez lata ewoluował, kolejno tworzono różne kierunki związane z leśnictwem. Było technikum zaoczne i eksternistyczne, Technikum Mechanizacji Leśnictwa i Średnie Studium Zawodowe Leśnictwa. Zasadnicza Szkoła Leśna oraz Policealne Studium Leśne. W sumie wykształciło się w nich ok. 5 tys. absolwentów.

50 lat technikum pozwoliło ukształtować tradycje, które są kultywowane także dziś. Obecnie szkołę tworzy tylko Technikum Leśne, ale od przyszłego roku szkolnego będzie to Zespół Szkół, ruszyć ma także Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Szkoła szczyci się bogatym zapleczem dydaktycznym. Ma stadion sportowy, boisko do piłki ręcznej, kort tenisowy i strzelnicę myśliwską. Niedawno oddano do użytku nowy internat.         
Red.

data modyfikacji: 2013-05-20 12:55:18
Las Polski - aktualny numer
Polecamy