NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna X Małopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - Zadęli w róg w Niepołomicach
Aktualności
Las Polski - X Małopolski Konkurs  Sygnalistów Myśliwskich - Zadęli w róg w Niepołomicach

Na Zamku Królewskim w Niepołomicach (woj. małopolskie, 21 kwietnia) zebrało się blisko 200 sygnalistów z całej Polski, by konkurować o „Róg Zbramira”. Do zmagań w jubileuszowym konkursie przystąpili zarówno soliści, jak i zespoły.


Pokaż/ukryj skróconą treść

W klasie mistrzowskiej „Róg Zbramira”, czyli rzeźbę wykonaną przez leśnika Zbigniewa Szarka z Nadleśnictwa Nawojowa (RDLP w Krakowie), zdobył reprezentujący UR w Krakowie zespół „Hagard”, zdobywając 296 z 300 możliwych punktów. Niżej na podium stanęli sygnaliści z warszawskiego „Akteonu” (289 pkt). Od starszych kolegów niewiele gorsi okazali się reprezentanci Technikum Leśnego w Brynku (284 pkt).


Fot. B. Młynarczyk

W zmaganiach indywidualnych w klasie A laur zdobył Artur Sadowski z UR w Krakowie. Drugą lokatę uzyskała Martyna Jamrozik z Nadleśnictwa Zawadzkie (RDLP w Katowicach), zaś na ostatnim stopniu podium stanął Grzegorz Lison reprezentujący UR w Krakowie.

W zmaganiach leśników mistrzów najlepsza okazała sięDominika Dobrowolska, stażystka z Nadleśnictwa Herby (RDLP w Katowicach), następny był reprezentant Nadleśnictwa Nawojowa (RDLP w Krakowie) Bartłomiej Sołtys, a trzecia leśniczka z Nadleśnictwa Rybnik (RDLP w Katowicach) Katarzyna Gorywoda.

W osobnej klasyfikacji mierzyły się już po raz czwarty także panie, wśród których triumf święciła Julia Królik z Zespołu Sygnalistyki Myśliwskiej „Klangor”. Za nią uplasowała się Justyna Stępień z warszawskiego zespołu „Echo”, a następnie Luiza Szatner z TL w Brynku.

Sygnalistyka myśliwska połączyła w Niepołomicach pokolenia – najmłodszy z zawodników Paweł Smogór miał lat 12, a najstarszy Zdzisław Maleńczyk – 72. 

SLV.

data modyfikacji: 2018-06-05 14:27:12
Las Polski - aktualny numer
Polecamy