NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Zawody drwali - Sukces Polaka w Marsylii!
Aktualności
Las Polski - Zawody drwali - Sukces Polaka w Marsylii!

Michał Dubicki zajął wysoką piątą pozycję w najbardziej wymagających zawodach w sportowym cięciu i rąbaniu drewna na czas Champions Trophy. Zyskujące w Polsce coraz większą popularność zawody drwali są sportem ekstremalnym, mającym korzenie w Australii. Sukces Polaka z pewnością wpłynie na popularyzację tej dyscypliny sportu nad Wisłą. Tegorocznym zwycięzcą Champions Trophy został Stirling Hart z Kanady. Jego czas z finału zawodów 1:03.40 minuty wystarczył, aby pokonać aktualnego mistrza Nowozelandczyka Jasona Wynyarda. Jako trzeci na podium stanął Mitch Argent z Australii.

Pokaż/ukryj skróconą treść


Michał Dubicki Fot. Arch. Organizatorów
Finałowy pojedynek między Stirlingiem Hartem a Jasonem Wynyardem był wyjątkowo zacięty, jednak to właśnie Kanadyjczykowi udało się zgarnąć tytuł najlepszego. Mitchell Argent uzyskał znakomity czas 58.12 sekundy w swoim ćwierćfinale i był to rekordowy wynik na zawodach. W walce o trzecie miejsce Mitchell pokonał Martina Komarka z Czech, który został najlepszym Europejczykiem.

Już sam występ wśród najlepszych zawodników na świecie jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. Był to mój pierwszy start w tych zawodach i mam nadzieję, że na tym nie poprzestanę. Zdobyłem cenne doświadczenie, a to z pewnością zaowocuje w przyszłości. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z tak wysokiego miejsca – powiedział po rywalizacji Dubicki.

W zawodach Champions Trophy uczestnicy zmagali się ze sobą w formacie pucharowym w czterech konkurencjach: stock saw (odcięcie dwóch równoległych krążków drewna pilarką); underhand chop (jak najszybsze przerąbanie kłody, na której stoi zawodnik), single buck (odcięcie krążka drewna olbrzymią piłą ręczną), oraz standing block chop (przerąbanie siekierą pionowo stojącej kłody drewna), które muszą być ukończone jedna po drugiej, bez jakichkolwiek przerw. To sprawia, że zawody te są najbardziej ekstremalne ze wszystkich w tej dyscyplinie sportu. Płynne przejścia z jednej konkurencji do drugiej wymagają siły, precyzji oraz dobrej koordynacji, co wymusza na zawodnikach osiągnięcie maksymalnej granicy swoich możliwości. 

Red.

data modyfikacji: 2018-07-17 13:27:23
Las Polski - aktualny numer
Polecamy