NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Zbliża się międzynarodowa Konferencja Biznesu leśnego 2018
Aktualności
Las Polski - Zbliża się międzynarodowa Konferencja Biznesu leśnego 2018

Już za niespełna trzy miesiące rusza najważniejsza w Europie konferencja dedykowana branży leśnej - International Forest Business Conference 2018! IFBC2018 będzie doskonałą okazją do wymiany cennych doświadczeń i najlepszych rynkowych praktyk. Zagwarantuje to obecność przedstawicieli najbardziej wpływowych firm z sektora leśno-drzewnego na świecie. Właśnie rozpoczęła się rejestracja na tą jedyną w swoim rodzaju konferencję.

Pokaż/ukryj skróconą treść


Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8.06.2018w niezwykle ekskluzywnym Hotelu Kiston. Organizatorzy zapewniają, że merytoryczna strona spotkania będzie na najwyższym poziomie. Ogromną wartością będzie obecność światowych organizacji i liderów sektora leśno-drzewnego, m.in. przedstawicieli Banku Światowego, Komisji Europejskiej, firm inwestujących w aktywa leśne (m.in. GreenWood Resources z USA, Norskog z Norwegii), firm zajmujących się produkcją produktów drzewnych (m.in. Steico, IKEA), firm konsultingowych (Pöyry, Indufor, Forstpan, ForestEdge), firm technologicznych (Taxus, Remsoft, CAMCE), firm certyfikacyjnych (FSC, Exova, BM Trada, Control Union, SGS), czy świata nauki reprezentujących jedne z najlepszych uniwersytetów leśnych na świecie.

 

Idea konferencji

Celem Międzynarodowej Konferencji Biznesu Leśnego 2018 będzie dyskusja na temat najważniejszych trendów kształtujących dzisiejsze leśnictwo, przemysł drzewny oraz rynek surowca drzewnego. Uczestnicy konferencji będą mogli zapoznać się z wyzwaniami i zagrożeniami, przed którymi stają firmy z sektora leśno-drzewnego w nabierającej coraz większego znaczenia erze bioekonomii.


Liczne atrakcje

Pierwszy dzień konferencji zaowocuje w liczne atrakcje. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wycieczce terenowej do fabryki firmy STEICO w Czarnej Wodzie. Goście odwiedzą także największą w Europie plantację szybkorosnącej topoli hybrydowej zarządzaną przez amerykańską firmę GreenWood Resources Inc. Punktem kulminacyjnym będzie możliwość zobaczenia Zamku Krzyżackiego w Malborku, czyli największej i niezdobytej w walce twierdzy w Europie.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali 15% zniżkę na workshop „Global Forest Investments for Professionals”, który odbędzie się tuż przed kongresem (4–5 czerwca). Konferencja jest kierowana do firm zajmujących się zarządzaniem zasobami leśnymi, producentów produktów drzewnych, zarządzających szybkorosnącymi plantacjami drzewnymi, Lasów Państwowych, menadżerów funduszy ubezpieczeniowych, analityków inwestycyjnych, właścicieli lasów prywatnych, funduszy inwestycyjnych, hedgingowych oraz banków inwestycyjnych czy powierniczych, do naukowców i badaczy w dziedzinie nauk stosowanych w sektorze leśno-drzewnym, prasy branżowej, ludzi
zainteresowanych inwestycjami alternatywnymi (tzw. zielonymi) a nawet firm IT działających
w branży. 

Więcej informacji pod adresem:
www.fba-events.com.
Red.

Kontakt dla prasy: Karolina Chudy

Forest Business Analytics

e-mail: karolina@forest-analytics.com
tel.: +48 530 283 759
www.forest-analytics.com

data modyfikacji: 2018-03-08 13:31:27
Las Polski - aktualny numer
Polecamy