NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Złoty Inżynier 2018 - Leśnicy ponownie wyróżnieni
Aktualności
Las Polski - Złoty Inżynier 2018 - Leśnicy ponownie wyróżnieni

Znamy już 25 laureatów XXV Plebiscytu Czytelników „Przeglądu Technicznego” na najlepszych inżynierów w Polsce. W Pałacu Prezydenckim 27 lutego statuetkę i tytuł „Złotego Inżyniera 2018” w kategorii „Jakość” z rąk prezydenta Polski Andrzeja Dudy otrzymał Benedykt Roźmiarek, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, „Srebrnym Inżynierem 2018” został zaś Janusz Bańkowski z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Brzegu. Było to wyróżnienie w kategorii „Ekologia”.

Pokaż/ukryj skróconą treść
Fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Nie ma nowoczesnego państwa bez nowoczesnej myśli technicznej, nowoczesnego przemysłu, produkcji, wynalazczości bez wytwarzania dóbr, które nazywamy wysoko przetworzonymi, które są świadectwem właśnie wysokiego uprzemysłowienia i nowoczesności kraju – mówił w trakcie gali prezydent Andrzej Duda.

Nagroda „Złotego Inżyniera” od 1994 r. jest przyznawana twórcom techniki, wynalazcom i organizatorom życia gospodarczego kraju. Ma na celu popularyzowanie ich dokonań w budowaniu nowoczesnej gospodarki. Współorganizatorem plebiscytu jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna.

SLV.

data modyfikacji: 2019-03-20 15:33:38
Las Polski - aktualny numer
Polecamy