NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Związek Leśników Polskich w RP - Szkolili sie z komunikacji
Aktualności
Las Polski - Związek Leśników Polskich w RP - Szkolili sie z komunikacji

Leśnicy zrzeszeni w Związku Leśników Polskich w RP zainaugurowali tegoroczne posiedzenia Rady Krajowej spotkaniem w Nagórzycach (10–13 stycznia). Najwyraźniej przejęli się wnioskami płynącymi z kongresu kolegów z innego związku zawodowego.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Przypomnijmy, że miesiąc wcześniej podczas kongresu (także w Nagórzycach) KSZNOŚiL NSZZ „Solidarność” skrytykował politykę informacyjną LP i resortu środowiska. Wytykano wówczas m.in. słaby, niejasny i niemerytoryczny przekaz płynący do mediów, a tym samym do społeczeństwa.

Związkowcy z ZLP w RP rozpoczęli więc spotkanie szkoleniem z zakresu komunikacji społecznej. ORWLP w Bedoniu przeprowadził szkolenie pt. „Trzeba umieć się dogadać, czyli rola i znaczenie umiejętności z zakresu komunikacji społecznej”. Uczestnicy zapoznali się też z zagadnieniami dotyczącymi marki własnej i budowania wizerunku, zaprezentowanymi przez specjalistów od PR. Poruszono także temat uprawnień związków zawodowych w kontekście obowiązków pracodawcy po ostatnich zmianach w prawie pracy.

Ponadto Rada Krajowa przyjęła sześć uchwał. Dotyczyły zmian w składzie prezydium, ochrony działaczy szczebla krajowego, organizacji XXIX Rajdu Leśników „Tropem Niedźwiedzia” na terenie RDLP w Krośnie (omówiono stan przygotowań), zmian w załączniku nr 2 do Statutu ZLP w RP oraz zwołania Zjazdu Sprawozdawczego (30–31marcabr., Sękocin Stary). Dyskutowano też o działaniach związkowców przy okazji nowelizacji prawa łowieckiego i przekazania szacowania szkód łowieckich w ręce leśników. Związkowcy omówili protokół dodatkowy do PUZP – finalizowany przez DGLP, wkrótce powinien trafić do konsultacji ze ZZ.

Red.

data modyfikacji: 2017-02-22 13:18:00
Las Polski - aktualny numer
Polecamy