NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Artykuły
Komisja Heraldyczna o leśnym mundurze (nr 21/2014)
Las Polski - Komisja Heraldyczna o leśnym mundurze (nr 21/2014)

Mija rok, od kiedy pierwsi leśnicy zobaczyli kolekcję nowego wzorca mundurowego. Po zmasowanej krytyce braku godła, zostało ono przywrócone. Ostatnio na ten temat wypowiedziała się Komisja Heraldyczna i wygląda na to, że prace nad nowym aktem prawnym będą musiały jeszcze trochę potrwać.

Czy szkółkarstwo kontenerowe się opłaca? (nr 20/2014)
Las Polski - Czy szkółkarstwo kontenerowe się opłaca? (nr 20/2014)

Szkółkarstwo kontenerowe nadal budzi kontrowersje, ale zdobywa też coraz więcej zwolenników. Jednolite obliczanie kosztów produkcji pokazuje, że ten sposób hodowli sadzonek i u nas może przekładać się na korzyści ekonomiczne.

Troska i pasja (nr 19/2014)
Las Polski - Troska i pasja (nr 19/2014)

Historyczne rekonstrukcje są dziś w modzie, a leśników zawsze ciągnęło do poznawania przeszłości i dziedzictwa kulturowego terenów, na których gospodarzą lasami. I mają na tym polu sporo dokonań. Dobrym przykładem jest Nadleśnictwo Wejherowo.

Gdy wypis jak kubik (nr 19/2014)
Las Polski - Gdy wypis jak kubik (nr 19/2014)
Nowelizacja Prawa Geodezyjnego i Kartograficznego spowodowała drastyczne podwyżki cen za dokumenty i dane geodezyjne, którymi dysponują powiaty. Czterokrotnie podrożał np. wypis z ewidencji gruntów, którego w pewnych częściach kraju wymaga się w przypadku legalizacji pozyskania drewna.
Zamiast destabilizować, wdrożyć w UE (nr 18/2014)
Las Polski - Zamiast destabilizować, wdrożyć w UE (nr 18/2014)

Najpierw próba przekształcenia w spółkę akcyjną, potem włączenie finansów do budżetu państwa, wreszcie danina nałożona na Lasy Państwowe. Do tego polityczne decyzje w sprawie Białowieży. Ten ciąg wydarzeń prof. Jan Szyszko, leśnik i poseł PiS, nazywa konsekwentną polityką destabilizacji Lasów Państwowych.


Nadleśnictwo Puszcza Białowieska? (nr 17/2014)
Las Polski - Nadleśnictwo Puszcza Białowieska? (nr 17/2014)

Cała Puszcza Białowieska stanie się najprawdopodobniej jednym nadleśnictwem, w miejsce trzech istniejących. Jakie obawy towarzyszą pracownikom?

Badania nad odkleszczowymi trwają (nr 17/2017)
Las Polski - Badania nad odkleszczowymi trwają (nr 17/2017)

Już po raz trzeci w ostatnich dniach czerwca w poznańskim Biocentrum odbyła się Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Ekosystemy leśne jako obszary podwyższonego ryzyka nabycia chorób odkleszczowych i odzwierzęcych”.

Mundur czy korporacyjny strój? (nr 15-16/2014)
Las Polski - Mundur czy korporacyjny strój? (nr 15-16/2014)

Mundur, także leśny, w polskiej tradycji to symbol prestiżu i autorytetu państwa, a zasadniczym elementem wyróżniającym go stało się, i powinno pozostać, godło państwowe – uważa Leszek Sławomir Pręcikowski, historyk leśnictwa.

Sprzedaż leśniczówek to koniec pięknego polskiego leśnictwa (nr 13-14/2014)
Las Polski - Sprzedaż leśniczówek to koniec pięknego polskiego leśnictwa (nr 13-14/2014)

Leśniczówka pełni zbyt wiele funkcji, by można z niej zrezygnować. Już sam fakt obecności jej gospodarza na terenie, gdzie na co dzień pracuje, pełni nieocenioną rolę prewencyjną. Wyprzedaż osad, obiektów o wysokiej wartości, dodatkowo spowoduje wzrost krytycznych nastrojów wobec leśników.

Mieszkania w Lasach. Są równi i równiejsi (nr 13-14/2014)
Las Polski - Mieszkania w Lasach. Są równi i równiejsi (nr 13-14/2014)

Praktyka polityki mieszkaniowej w LP spowodowała, że dziś wśród pracowników rysują się wyraźne podziały. Zamiast budować solidarność zawodową, tworzy się przepisy, które sprzyjają nierównemu traktowaniu pracowników.

 

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy