NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Artykuły
Co tam, Panie, w polityce? (01/2019)
Las Polski - Co tam, Panie, w polityce? (01/2019)
Kiedy na łamach nr. 9/2018 publikowaliśmy apel Henryka Pargieły do kolegów leśników, aby podejmowali wysiłki w samorządach, kampania wyborcza jeszcze raczkowała, a Polacy mieli na głowie inne zmartwienia niż rychłe zmiany na stanowiskach wójtów, burmistrzów i radnych. W końcu jednak do nich doszło i leśnicy, czy to podbudowani apelem, czy też z własnego zaangażowania, stanęli do walki o głosy wyborców.b
Plantacje choinkowe – grudniowe żniwa (24/2018)
Las Polski - Plantacje choinkowe – grudniowe żniwa (24/2018)

W trafny sposób ponad 20 lat temu zostały zagospodarowane nieużytki Pomorza Środkowego. Trudne początki, niedowierzanie ludzi, nawet tych związanych na co dzień z drzewami i plantacjami. Konsekwencja i upór doprowadziły Marcina Różkowskiego, właściciela firmy „Jodła”, do zaszczytnego grona krajowych liderów produkcji choinek.


Leśniczy, który uratował świat (23/2018)
Las Polski - Leśniczy, który uratował świat (23/2018)

Edward Trzeciak, leśniczy leśnictwa Brzozowica w Nadleśnictwie Kijowiec (obecnie Radzyń Podlaski) został pośmiertnie odznaczony, wraz z żoną Eufrozyną, medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.

Odciśnięte w skórze (22/2018)
Las Polski - Odciśnięte w skórze (22/2018)
Nie znajdziecie w lesie dwóch takich samych drzew. Równie wyjątkowe są wyroby kaletnicze Adama Gełdona, leśnika, któremu przypadek pomógł połączyć różnorodne pasje w jednej aktywności.
Pożary lasów w Szwecji (20/2018)
Las Polski - Pożary lasów w Szwecji (20/2018)

Nauczeni „pożarowym” doświadczeniem lat wcześniejszych, w 2018 r. Szwedzi nie zwlekali ze zwróceniem się o pomoc do Unii Europejskiej.


Kolizje ze zwierzętami – co warto wiedzieć? (21/2018)
Las Polski - Kolizje ze zwierzętami – co warto wiedzieć? (21/2018)

Zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt to w dobie rozbudowy infrastruktury i rosnącego natężenia ruchu niemal codzienność. Zwłaszcza jesienią nie ma dnia bez informacji o zniszczonych po zderzeniu z łosiem czy jeleniem autach. Jaki jest tryb postępowania w przypadku kolizji ze zwierzęciem i kiedy możemy się starać o odszkodowanie z tego tytułu?

Prażubr - czy istniał naprawdę? (19/2018)
Las Polski - Prażubr - czy istniał naprawdę? (19/2018)

Popkultura i reklama karmią nas od czasu do czasu obrazami ogromnych, pięknych i groźnych prazwierząt. Czy legendarny prażubr to tylko dobry chwyt marketingowy? Co tak naprawdę wiadomo o praprzodku dzisiejszych żubrów?


Wizyta w Puszczy Białowieskiej (18/2018)
Las Polski - Wizyta w Puszczy Białowieskiej (18/2018)

Kierownictwo spółki akcyjnej Gospodarstwo Leśne Metsähallitusa, fińskiej odpowiedniczki PGL LP, przebywało w dniach 12–14 czerwca z wizytą w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych i w Puszczy Białowieskiej.

Ostatnia szansa dla cietrzewia (18/2019)
Las Polski - Ostatnia szansa dla cietrzewia (18/2019)
Po głuszcu i kuropatwie przyszła kolej na cietrzewia. Czy Lasom Państwowym uda się zatrzymać regres „czarnego rycerza”?
Operatorzy dronów w nadleśnictwach (17/2018)
Las Polski - Operatorzy dronów w nadleśnictwach (17/2018)

Bezzałogowe statki powietrzne szturmem wdzierają się w kolejne dziedziny życia, a ich użyteczność w branży leśnej nie budzi już żadnych wątpliwości. W parze z szybkim rozwojem lotnictwa bezzałogowego idzie postęp technologii przetwarzania pozyskanych danych. Obie kwestie są tematem kursów w Centralnym Ośrodku Szkolenia Operatorów Dronów na Potrzeby Leśnictwa.

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy