NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Konkurs na 95-lecie "Lasu Polskiego - Zostań prorokiem na puszczy
Las Polski - Konkurs na 95-lecie "Lasu Polskiego - Zostań prorokiem na puszczy
Konkurs polega na jak najtrafniejszym wytypowaniu wielkości siedmiu podanych wskaźników dotyczących leśnictwa i przyrody na koniec 2016 roku. Trzy osoby, które okażą się najlepszymi prorokami i wskażą najbliższe prawdzie wartości, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora - firmę GRUBE o łącznej wartości 850 zł. Na odpowiedzi czekamy do końca kwietnia 2016 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi w marcu 2017 roku. Strona konkursu >>
"Polskie prawo leśne" - kompendium wiedzy
Las Polski - "Polskie prawo leśne" - kompendium wiedzy

Właśnie ukazała się publikacja poświęcona jest podstawowym konstrukcjom polskiego prawa leśnego. Punkt centralny tej dziedziny regulacji prawnej stanowi ustawa o lasach z 1991 r., jednak istotne dla leśnictwa unormowania znajdują się także w innych aktach prawnych. Autorzy postulują zmiany w ustawodawstwie – od ustawy o lasach ku ustawie Prawo leśne, który to akt powinien objąć to, co jest teraz niepotrzebnie rozproszone w wielu innych aktach.

KSPL NSZZ "Solidarność" - Nowy przewodniczący
Las Polski - KSPL NSZZ "Solidarność" - Nowy przewodniczący

10 i 11 marca w Nadleśnictwo Chojnów (RDLP w Warszawie), w 35. rocznicę podpisania Porozumień Sękocińskich, odbyło się XXI Walne Zebranie Delegatów leśnej „Solidarności”.

Bieg Piastów - 40 edycji za nami
Las Polski - Bieg Piastów - 40 edycji za nami

W lasach Nadleśnictwa Szklarska Poręba (RDLP w Krośnie) 4 marca 89 leśników rywalizowało na dystansie 25 km w jubileuszowym 40. Biegu Piastów. Towarzyszyły mu XX Bieg Leśników i XIII Mistrzostwa Pracowników Lasów Państwowych.

Porozumienia Sękocińskie - 35-lecie przełomu
Las Polski - Porozumienia Sękocińskie - 35-lecie przełomu
Drugi dzień (11 marca) XXI Walnego Zebrania Delegatów KSPL NSZZ „Solidarność” wypełniły uroczyste obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Sękocinskich.
Fundacja Pomoc Leśnikom - 2 mln 900 tys. zł przez 15 lat
Las Polski - Fundacja Pomoc Leśnikom - 2 mln 900 tys. zł przez 15 lat
14 marca w siedzibie Nadleśnictwa Rymanów odbyło się posiedzenie Rady i Zarządu Fundacji Pomoc Leśnikom. W spotkaniu uczestniczyła Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.
Puszcza Białowieska - Las Narodowy
Las Polski - Puszcza Białowieska - Las Narodowy
Instytut Badawczy Leśnictwa, Polskie Towarzystwo Leśne, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Towarzystwo Przyjaciół Lasu wydały wspólne stanowisko w sprawie Puszczy Białowieskiej.
Ustawa o lasach - Pierwokup na rzecz Lasów
Las Polski - Ustawa o lasach - Pierwokup na rzecz Lasów
Projekt nowelizacji ustawy o lasach przedstawiony 10 marca przez Ministerstwo Środowiska to przede wszystkim zapowiadana już idea pierwokupu lasów i gruntów do zalesień na rzecz LP. Nowelizacja zmieni treść obecnego art. 37 (zakup gruntów), a zasady pierwokupu uregulują nowe artykuły 37a–j.
Nowelizacje - Fundusz leśny i PROP
Las Polski - Nowelizacje - Fundusz leśny i PROP
Nowelizacja ustawy o lasach, dotycząca wykorzystania środków funduszu leśnego, 11marca została przegłosowana przez Sejm, a 17 marca przyjął ją Senat.
Ministerstwo Środowiska - Pamięci niezłomnych leśników
Las Polski - Ministerstwo Środowiska - Pamięci niezłomnych leśników
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 29 lutego, w Ministerstwie Środowiska odbyły się uroczystości poświęcone leśnikom – Żołnierzom Niezłomnym. Obecni byli przedstawiciele resortu, Lasów Państwowych, Instytutu Pamięci Narodowej. Przede wszystkim jednak szczególni goście – weterani.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy