NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
X Konkurs Bajarze z Leśnej Polany - Uskrzydlone żubry dla najlepszych
Las Polski - X Konkurs Bajarze z Leśnej Polany - Uskrzydlone żubry dla najlepszych

W jubileuszowej X edycji Konkursu Bajarze z Leśnej Polany, im. red. Andrzeja Zalewskiego, (19–20 maja, OKL w Gołuchowie), wzięła udział rekordowa liczba 35 krasomówców.

 

XXIX Konkurs "Mój Las" - Znamy jubileuszowe tematy
Las Polski - XXIX Konkurs "Mój Las" - Znamy jubileuszowe tematy
Po raz 29. wręczono (3 czerwca) nagrody w ogólnopolskim konkursie dla dzieci i młodzieży „Mój Las”. Organizowana przez SITLiD i Ligę Ochrony Przyrody konkurencja cieszy się niesłabnącą popularnością.
XVI Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - Rogi na Lubelszczyźnie
Las Polski - XVI Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich - Rogi na Lubelszczyźnie

60 uczestników w kategorii solowej i 11 zespołów wzięło udział w XVI Kresowym Konkursie Sygnalistów Myśliwskich (21 maja, ZSL w Biłgoraju). – Konkurs to wojewódzka eliminacja do ogólnopolskiego konkursu „O róg Wojskiego” – wyjaśnia juror Mariusz Podleśny (o konkursie obok). Organizatorami imprezy, prócz szkoły, były Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu, Okręgowa Rada Łowiecka w Zamościu i Nadleśnictwo Biłgoraj.

Moja Wola - Pamięć o technikum trwa
Galeria
Las Polski - Moja Wola - Pamięć o technikum trwa

13 maja, przy dźwiękach sygnałów myśliwskich odsłonięto w Sośniach, na obrzeżach zespołu pałacowo-parkowego w Mojej Woli, obelisk upamiętniający istnienie w latach 1951–75 Technikum Leśnego im. Bolesława Bieruta. Symbolika pamiątkowego kamienia przypomina o istnieniu technikum, które przez ćwierć wieku kształciło kadrę leśników, jako placówka dydaktyczna było zintegrowane ze społecznością Sośni.

Komisja Wspólna - Dla lepszej współpracy z zulami
Las Polski - Komisja Wspólna - Dla lepszej współpracy z zulami

Przygotowanie jeszcze w czerwcu projektu zarządzenia o współpracy między jednostkami Lasów Państwowych a zulami zapowiedział dyrektor generalny Konrad Tomaszewski.

Parki narodowe - Promocja marki
Las Polski - Parki narodowe - Promocja marki

Rusza projekt „Promocja polskich parków narodowych jako marki”. Umowę w tej sprawie podpisały 19 maja Ministerstwo Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To element PO Infrastruktura i Środowisko, a pierwsze prace z nim związane ruszyły już w marcu i potrwają do końca 2019 roku.

 

RDLP w Lublinie - Z wizytą we Freiburgu
Las Polski - RDLP w Lublinie - Z wizytą we Freiburgu

Trwająca od ponad 20 lat współpraca między leśnikami z RDLP w Lublinie i kolegami z Freiburga w Badenii-Wirtembergii w Niemczech będzie kontynuowana – tak zgodnie orzekli polscy i niemieccy leśnicy. Krótką, dwudniową wizytę u niemieckich kolegów złożyła 14 kwietnia trzyosobowa delegacja leśników z lubelskiej dyrekcji, na czele z nowym dyrektorem Jerzym Sądelem.

Związek Leśników Polskich w RP - Stypendia wręczone
Las Polski - Związek Leśników Polskich w RP - Stypendia wręczone

Związek Leśników Polskich w RP po raz drugi przyznał stypendia dla uczniów techników leśnych.Wręczono je uroczyście wyróżniającym się uczniom 11 szkół leśnych podległych Ministrowi Środowiska podczas zakończenia roku szkolnego ostatnich klas 29 kwietnia i 6 maja.

Nadleśnictwo Celestynów - Pamięć o golgocie leśników
Las Polski - Nadleśnictwo Celestynów - Pamięć o golgocie leśników

12 kwietnia w Nadleśnictwie Celestynów odbyła się uroczystość „Golgota leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na wschodzie w latach 1939–48”. Rozpoczęła się mszą św., poprzedzoną wprowadzeniem pocztów sztandarowych.

Inwentaryzacja w LP - Czas na zabytki
Las Polski - Inwentaryzacja w LP - Czas na zabytki

Trwa inwentaryzacja przyrodnicza w Puszczy Białowieskiej, niebawem ruszy podobna w Puszczy Karpackiej. W planach jest inwentaryzacja dotycząca antropogenicznych elementów lasów – zabytków i innych obiektów i pozostałości historycznych zlokalizowanych na gruntach Lasów Państwowych.

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy