NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Modernizacja Roku 2015 - Złotoryja nagrodzona przez "Las Polski"
Las Polski - Modernizacja Roku 2015 - Złotoryja nagrodzona przez "Las Polski"

24 sierpnia podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie poznaliśmy laureatów jubileuszowego, XX Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku. Na gali po raz trzeci przyznaliśmy też specjalną nagrodę naszego dwutygodnika.

Wycinka drzew i krzewów - Taniej, ale czy prościej?
Las Polski - Wycinka drzew i krzewów - Taniej, ale czy prościej?

Trwają prace nad nowelizacją ustawy o ochronie przyrody w zakresie wycinki drzew (pisaliśmy o zmianach w nr. 17/2016), tymczasem od 29 sierpnia obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie stawek opłat za wycinkę drzew i krzewów.

Nadleśnictwo Spychowo - "Leśna Brać" znów na topie
Las Polski - Nadleśnictwo Spychowo - "Leśna Brać" znów na topie

XII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. Tomka Napiórkowskiego znów przyciągnął do Spychowa rzesze miłośników dźwięków rogów. 13 sierpnia w położonym nad brzegiem jeziora amfiteatrze wyłoniono najlepszych leśnych trębaczy. A konkurencja była niemała – w cieszącym się od lat dużą popularnością konkursie wystartowało 150 sygnalistów grających zarówno w 20 zespołach, jak i solo.

Nadleśnictwo Gołąbki - Uczcili aż 220-lecie!
Las Polski - Nadleśnictwo Gołąbki - Uczcili aż 220-lecie!

29 lipca Nadleśnictwo Gołąbki uroczyście świętowało 220-lecie istnienia. W spotkaniu uczestniczyli obecni i emerytowani pracownicy nadleśnictwa, samorządowcy, lokalne zakłady przerobu drewna i usług leśnych, myśliwi, przedstawiciele mediów, uczelni i sąsiadujących jednostek LP. Wśród ponad setki zgromadzonych znaleźli się m.in. Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego, oraz Roman Dobrzyński, zastępca dyrektora RDLP w Toruniu.

Pogrzeb Danuty Siedzikówny - Leśnicy pamiętają o bohaterach
Las Polski - Pogrzeb Danuty Siedzikówny - Leśnicy pamiętają o bohaterach

 

Dwoje żołnierzy antykomunistycznego podziemia – Feliks Selmanowicz „Zagończyk” i Danuta Siedzikówna „Inka” – zostali oficjalnie pochowani. Trumny ze szczątkami spoczęły na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku 28sierpnia, w 70. rocznicę ich rozstrzelania.

Nadleśnictwo Cisna - Na rowerach za wilkiem
Las Polski - Nadleśnictwo Cisna - Na rowerach za wilkiem

Co łączy jedną z najpiękniejszych bieszczadzkich dolin, prawie setkę rowerzystów, leśników oraz… gitarę? Z pozoru niewiele, jednak w sobotę 27 sierpnia właśnie taką mieszankę udało się stworzyć organizatorom zawodów rowerowych „Tropem wilka i rowerów kilka”.

Puszcza Białowieska - Obcięty "Program dla Puszczy"
Las Polski - Puszcza Białowieska - Obcięty "Program dla Puszczy"

O zmniejszeniu finansowania „Programu Zintegrowanego Puszcza Białowieska – Leśne Dziedzictwo Europy” o blisko 120mlnzł stało się głośno za sprawą dociekliwości posła Platformy Obywatelskiej, przewodniczącego Regionu Podlaskiego PO Roberta Tyszkiewicza.

Lasy Państwowe i BOŚ - Dokapitalizowanie
Las Polski - Lasy Państwowe i BOŚ - Dokapitalizowanie

Lasy Państwowe wzięły udział w przeprowadzonej w czerwcu prywatnej ofercie akcji Banku Ochrony Środowiska. Ich udział w kapitale banku wzrósł przez to do 6,8%.

Plan Morawieckiego - Stawiamy na leśną biomasę
Las Polski - Plan Morawieckiego - Stawiamy na leśną biomasę

Ministerstwo Rozwoju opublikowało „Strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”. Dokument, będący rozwinięciem zaprezentowanego w lutym „Planu Morawieckiego”, rolę lasów widzi przede wszystkim w ochronie klimatu.

Ustawa o ochronie przyrody - Samorządy zdecydują o drzewach
Las Polski - Ustawa o ochronie przyrody - Samorządy zdecydują o drzewach

7 lipca do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o ochronie przyrody i niektórych innych ustaw.

Zaproponowane przez resort zmiany dotyczą m.in. kwestii drzew i krzewów poza terenami leśnymi. Chodzi o wydawanie zezwoleń, wyznaczanie opłat i kar za nielegalną wycinkę oraz wskazywanie nasadzeń kompensacyjnych. Kompetencje w zakresie regulacji w tym zakresie, zostaną przeniesione na poziom lokalny (samorząd gminny).

1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy