NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna "Kredki zamiast kwiatka" - Inicjatywa studentów z Poznania
Aktualności
Las Polski - "Kredki zamiast kwiatka" - Inicjatywa studentów z Poznania

Poznański wydział leśny już po raz trzeci zaprasza wszystkich, którzy mają bronić swoich prac dyplomowych, do udziału w akcji charytatywnej, mającej na celu wspomożenie dzieci z Zespołu Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu. Pomoc ta przybiera dość niecodzienną postać – studenci przekazują dzieciakom kredki, które zastępują oklepane już kwiaty wręczane promotorom podczas obron prac magisterskich.


Pokaż/ukryj skróconą treść

To pomysł studentów, który bardzo dobrze przyjął się na naszej uczelni. Zbiórka kredek, zamiast wręczania zwyczajowych kwiatków, została przyjęta nie tylko ze zrozumieniem, ale i entuzjazmem przez naszych wykładowców. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że większość naszej kadry stanowią mężczyźni, którzy do tematu otrzymywanych bukietów podchodzą raczej z pewną dozą nieśmiałości – mówi Jolanta Węgiel z Katedry Techniki Leśnej.

Studenci, już nie tylko ci, którzy w niedalekiej przyszłości zmierzą się z obroną prac, do kredek dołączają także wykonane przez siebie malowanki. – To jednak nie wszystko. Raz w miesiącu nasi podopieczni prowadzą w tej szkole zajęcia przyrodnicze skierowane do różnych grup wiekowych uczących się dzieciaków – dodaje Węgiel.

Równie przychylne akcji są władze wydziału. – Nasz dziekan, który popiera akcję, zakupił dodatkowe kredki z funduszy wydziału, włączając się tym samym w inicjatywę studentów – uzupełnia Jolanta Węgiel. Jak widać, poznańscy żacy mają nie tylko wielkie serce, ale równie wielkie wsparcie ze strony rodzimego wydziału. Może ten pomysł rozprzestrzeni się na inne uczelnie w kraju? W końcu kredki to, jakby nie patrzeć, produkt w pełni ekologiczny, drewniany i pozostający w pamięci nieco dłużej niż więdnące szybko kwiatki.

Bsz

data modyfikacji: 2018-02-19 11:56:45
Las Polski - aktualny numer
Polecamy