NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Z wydawnictw
Polski las
Las Polski - Polski las

Polski las

Joanna Kapusta Piotr Kapusta
Wydawnictwo SBM 2017, s. 450

Joanna i Piotr Kapusta uraczyli miłośników przyrody okazałym albumem „Polski las” pod redakcją Moniki Wróbel i Anny Willman. Autorzy skierowali swoją pozycję do pasjonatów, niekoniecznie fachowców, raczej do osób jeszcze nieuświadomionych w sprawie piękna ojczystej przyrody, czy to przez deficyt wolnego czasu, czy też z powodu braku odpowiedniego bodźca.
Ustawa o ochronie przyrody. Komentarz
Las Polski - Ustawa o ochronie przyrody.  Komentarz

Ustawa o ochronie przyrody.
Komentarz

W. Radecki, D. Danecka
Wyd. Difin 2018, s. 706

Piąte wydanie obszernego komentarza do ustawy o ochronie przyrody uwzględnia stan prawny na 1 stycznia 2018 roku. Ukazało się dwa lata po poprzedniej edycji. Jest to więc najbardziej aktualne, i bodaj najbardziej obszerne, opracowanie modyfikowanej w ostatnim czasie wielokrotnie ustawy.
Rok leśniczego
Las Polski - Rok leśniczego

Rok leśniczego

Nadleśnictwo Wołów 2017, s. 52

Nadleśnictwo Wołów chyba chwyciło wiatr w wydawnicze żagle, bowiem obok swojej pokaźnej monografii opublikowało mniej okazałą, ale z perspektywy poprawy wizerunku gospodarki leśnej w oczach społeczeństwa może nawet bardziej istotną, pozycję.

Arktyka Włodzimierza Puchalskiego
Las Polski - Arktyka Włodzimierza Puchalskiego

Arktyka Włodzimierza Puchalskiego

(DVD)

ORWLP w Bedoniu, 2017

Już po raz kolejny Lasy Państwowe i Wytwórnia Filmów Oświatowych postanowiły wspólnie przypomnieć filmowe dzieła Włodzimierza Puchalskiego, zasłużonego fotografa przyrody.

Ludzie lasów Doliny Odry
Las Polski - Ludzie lasów Doliny Odry

Ludzie lasów Doliny Odry

Wyd. Nadleśnictwo Wołów 2017, s. 285

Leżące na prawym brzegu Odry Nadleśnictwo Wołów (RDLP we Wrocławiu) postanowiło zaprezentować szerszemu gronu braci leśnej swoją bogatą historię, przygotowując ilustrowaną monografię.

Woda wróciła, czyli o małej retencji w Nadleśnictwie Kaliska słów kilka
Las Polski - Woda wróciła, czyli o małej retencji w Nadleśnictwie Kaliska słów kilka

Woda wróciła, czyli o małej retencji w Nadleśnictwie Kaliska
słów kilka
Krzysztof Frydel
Fundacja Oko-lice kultury 2017, s. 175

Pierwsze wydanie tej książki ukazało się w 2004 r., drugie – w 2008. Obecna edycja jest bogatsza od poprzednich m.in. o zestawienia tabelaryczne danych z lat 2008–16 i analizę przyrostów radialnych w drzewostanach. Literatura bazowa zaś uległa potrojeniu.

Jata. rezerwat przyrody, miejsce pamięci
Las Polski - Jata. rezerwat przyrody, miejsce pamięci
Jata. rezerwat przyrody, miejsce pamięci
Roman Zielony, Justyna Nowakowska (red.)
Wyd. Aleksander, s. 192

Staraniem Nadleśnictwa Łuków ukazała się monografia przyrodnicza rezerwatu „Jata”, pt. „Jata. Rezerwat przyrody, miejsce pamięci”. Książka pod redakcją naukową Romana Zielonego i Justyny Nowakowskiej z SGGW powstała w ramach kampanii „Lasy Państwowe – zapraszamy. Las dobre sąsiedztwo”.

Myślistwo jasną stroną życia
Las Polski - Myślistwo jasną stroną życia
Myślistwo jasną stroną życia
Ryszard Dzięciołowski
Wyd. "Łowiec Polski", s. 123

Prof. Ryszard Dzięciołowski to postać znana nie tylko żakom warszawskiego wydziału leśnego, gdzie kierował Katedrą Zoologii Leśnej i Łowiectwa. Wiedzą i doświadczeniem dzielił się także ze słuchaczami kursów dla adeptów łowiectwa. Po przeszło dwóch dekadach zatrudnienia w IBL-u (w tym czasie prowadził m.in. tematy badawcze zlecone przez departament rolnictwa rządu USA) trafił on do Nigerii, gdzie w ciągu pięciu lat organizował studia leśne.
Archeologia sarbskich lasów
Las Polski - Archeologia sarbskich lasów

Archeologia sarbskich lasów
A. Michałowski (red.) i in.
Wyd. na zlec. Nadl. Sarbia 2017, s. 160

Jeszcze kilka lat temu w lasach Nadleśnictwa Sarbia, położonych w strefie doliny Noteci, znane było bodajże jedno stanowisko archeologiczne, a dzisiaj ich liczba wzrosła już do blisko pięćdziesięciu – pisze we wprowadzeniu do książki Maciej Strawa, nadleśniczy Nadleśnictwa Sarbia. Skąd się wzięła ta mnogość?

Bóbr – pracowity mąciwoda
Las Polski - Bóbr – pracowity mąciwoda
Bóbr – pracowity mąciwoda
Wojciech Misiukiewicz
Wydawnictwo „Bernardinum”, s. 144
W połowie tego roku na rynku wydawniczym pojawiła się bardzo ciekawa propozycja albumowa, która z pewnością zainteresuje wielu myśliwych. To nie tylko typowy dla albumów kolaż ujęć przyrodniczych, lecz także fantastyczna opowieść o gatunku zwierzęcia, który na stałe wpisał się w polski krajobraz.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy