NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
EKO-LAS - zmiana terminu
Las Polski - EKO-LAS - zmiana terminu

Mając na uwadze najwyższą jakość biznesową organizowanego przez nas wydarzenia, a także wsłuchując się w opinie wystawców oraz partnerów, organizator podjął decyzję o przeniesieniu terminu targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS na termin 3-5 września 2021 roku.

100 lat "Lasu Polskiego"
Las Polski - 100 lat "Lasu Polskiego"
Obchody stulecia czasopisma już lada dzień. Pomóż upamiętnić tę wielką rocznicę!
Kup archiwalne artykuły!
Las Polski - Kup archiwalne artykuły!
Na naszej stronie możesz zakupić archiwalne artykuły opublikowane w "Lesie Polskim".
Szybki Internet dla leśniczówek i do pracy w lesie
Las Polski - Szybki Internet dla leśniczówek i do pracy w lesie
Leśniczówki w większości przypadków są usytuowane z daleka od miejscowości i skupisk domostw, przez co nie są atrakcyjnym miejscem dla firm telekomunikacyjnych oferujących szybkie łącza do Internetu. Często próby zamówienia łącza światłowodowego kończą się odmową instalacji lub otrzymaniem drogiej oferty. Rozwiązań tego problemu jest kilka – opiszemy tu dwa, według nas najlepsze.
EKOfestiwal w Lubaczowie!
Las Polski - EKOfestiwal w Lubaczowie!
Już 2 października 2020 r. Rynek Miejski w Lubaczowie kolejny raz zazieleni się od sadzonek drzew i wypełni wystawcami promującymi EKO styl życia oraz przede wszystkim przedszkolakami i uczniami lubaczowskich szkół, a to za sprawą,,EKOfestiwalu – Razem dla Ziemi i Ludzi”.
Technika leśne - Stypendia przyznane
Las Polski - Technika leśne - Stypendia przyznane
Pomimo ograniczeń związanych z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii Związkowi Leśników Polskich w RP już po raz szósty udało się przyznać stypendia dla uczniów ostatnich klas szkół leśnych. Zazwyczaj odbywa się to podczas zakończenia roku szkolnego z udziałem przedstawicieli Związku z po-szczególnych regionów, lecz tym razem granty trafiły do absolwentów w terminach ustalonych indywidualnie z każdą ze szkół.
Pożary lasów - UE w gotowości
Las Polski - Pożary lasów - UE w gotowości
Unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarčič przestrzegł 2 czerwca przed zbliżającym się bardzo palnym latem. Jego zdaniem na baczności powinny się mieć nie tylko kraje znad basenu Morza Śródziemnego. – Obszary podatne na pożary lasów znajdują się już nie tylko na południu Europy, ale również w Europie centralnej, a nawet w północnej części kontynentu.Pożary lasów występują teraz w miejscach, gdzie nigdy ich nie obserwowano – wyjaśniał.
Zasoby leśne - Stan lasów na świecie
Las Polski - Zasoby leśne - Stan lasów na świecie
Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) opublikowała raport z szacunków zasobów leśnych na świecie w 2020 r., ukazujący wszechstronny obraz lasów na kuli ziemskiej i zachodzące w nich zmiany. Dzięki temu wiemy, że pokrywa leśna świata to 4,06 mld ha, co odpowiada 31% powierzchni lądów i 0,52 ha przypadającym na każdego mieszkańca planety.
Lasy prywatne - Wyższe dopłaty do zalesień
Las Polski - Lasy prywatne - Wyższe dopłaty do zalesień
Do 31 lipca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty do zalesień. O przyznanie wsparcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–20 ubiegać mogą się rolnicy będący właścicielami lub współwłaścicielami gruntów przeznaczonych do zalesienia. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i prawnych oraz grup takich osób.
Łowiectwo - Kryzys w łowiskach
Las Polski - Łowiectwo - Kryzys w łowiskach
Koła łowieckie odczuły skutki pandemii i związanych z nią ograniczeń nie mniej niż inne podmioty gospodarcze. Rykoszetem uderzyło w polskich myśliwych obostrzenie ruchu granicznego i wprowadzenie dwutygodniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do kraju. Skutecznie zniechęciło to klientów z zagranicy do turystyki łowieckiej i polowań dewizowych, które stanowią ważne źródło dochodu dla wielu kół.
1 2 3 4 5 6 7 ... Następna

Las Polski - aktualny numer
Polecamy