NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna BULiGL - Jubileusz z nowym sztandaremi mundurami
Aktualności
Las Polski - BULiGL - Jubileusz z nowym sztandaremi mundurami

Jubileuszowe uroczystości z okazji 60-lecia powstania Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej odbyły się 4 października.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Zorganizowana z rozmachem i perfekcją uroczystość zgromadziła ok. 300 osób. Rozpoczęła się mszą w sękocińskim kościele, a następnie zgromadzeni przenieśli się na teren zajmowany przez zarząd BULiGL-u. Uroczystości towarzyszyło wręczenie sztandaru, którego ojcem chrzestnym został prof. Andrzej Grzywacz, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Jubileusz był okazją do licznych wyróżnień. Wymieńmy niektóre. BULiGL otrzymało nadawany przez PTL doroczny medal „Pro Bono Silvae”. W poczet honorowych członków towarzystwa przyjęto byłego dyrektora biura Adama Szemplińskiego. BULiGL wyróżniało natomiast medalami zasłużonych.


Trzej ostatni dyrektorzy BULiGL-u, od lewej: Adam Szempliński (1985–2008), Jerzy Smykała (1977–1984) i Janusz Dawidziuk (od 2008 r.) odbierali z rąk prof. Andrzeja Grzywacza medal "Pro Bono Silvae"
Fot. RaZ

Wśród gości byli m.in. wiceminister środowiska odpowiedzialny za leśnictwo Andrzej Konieczny i dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski. Być może w nowym roku to któryś z nich obejmie zwierzchnictwo nad Biurem. Stanie się tak w następstwie rozpoczętej już likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa, organu założycielskiego BULiGL. Przyszłość przedsiębiorstwa nie jest jeszcze przesądzona.

Jestem otwarty na takie rozwiązanie – o ile będzie wola polityczna, nie tylko załogi – żeby Biuro stało się częścią składową Lasów Państwowych – oznajmił dyrektor Tomaszewski, dodając, że w takim układzie konieczne byłoby wprowadzenie „ściany ogniowej”, tak by dyrektor BULiGL-u zachował suwerenność i pozostawał w kontakcie z LP jedynie w wymiarze technicznym.

Na jubileusz przygotowano dwa okolicznościowe wydawnictwa i znakomity film, który w przystępny sposób wyjaśnia, czym jest urządzanie lasu. Zaprezentowane zostały także pierwsze egzemplarze mundurów. Elementem jubileuszu będą też zawody sportowe i regionalne obchody w oddziałach.


Nowy sztandar BULiGL. Członkowie pocztu sztandarowego prezentują nowy strój korporacyjny, mundur, jaki wkrótce mają nosić urządeniowcy
Fot. RaZ

Na koniec dodajmy, że kilka dni wcześniej biuro zostało laureatem konkursu Quality International 2016. Złote Godło w kategorii QI Services – usługi najwyższej jakości przyznano za realizację Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu. Nagroda została wręczona podczas Europejskiego Forum Jakości.

RaZ

 

 

data modyfikacji: 2016-10-25 11:42:50
Las Polski - aktualny numer
Polecamy