NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Dlaczego warto dołączyć do FSC®? Artykuł sponsorowany.
Aktualności
Las Polski - Dlaczego warto dołączyć do FSC®? Artykuł sponsorowany.

Pracując dla FSC poczujesz się częścią międzynarodowej organizacji, która tworzy najbardziej wiarygodny system certyfikacji gospodarki leśnej na świecie. Nasze standardy wyznaczamy biorąc pod uwagę aspekty społeczne, przyrodnicze i ekonomiczne. Nasza praca wymaga więc współpracy z wieloma organizacjami i grupami interesów, zarówno w Polsce,jak i na świecie. FSC jest więc jedyną w swoim rodzaju platformą dialogu.

Pokaż/ukryj skróconą treść

 

Co daje praca dla FSC?
Poza zaangażowaniem w troskę o odpowiedzialne korzystanie z lasów, FSC daje szansę poznania zupełnie innych spojrzeń na leśnictwo, ochronę przyrody, zaangażowanie lokalnych społeczności na całym świecie. FSC zapewnia przy tym całą niezbędną infrastrukturę, wiedzę i narzędzia by być skutecznym. Praca dla FSC daje także ogromną elastyczność – można pracować z dowolnego miejsca w Polsce, bo pracujemy w oparciu o nowoczesne technologie. Biorąc udział w pracach nad ciągłym rozwojem systemu certyfikacji FSC, uczestniczymy często w spotkaniach międzynarodowych. To z kolei daje szansę uczenia się od innych i wymiany wiedzy, zmiany perspektywy.

Czy w tej chwili można aplikować do FSC?
Obecnie trwa rekrutacja na Koordynatora FSC ds. leśnictwa w Polsce. Poszukiwana jest osoba, która pomoże wdrażać standardy FSC związane z gospodarką leśną. Musi być ona samodzielna i działać aktywnie. Osobie tej powinna być bliska idea zrównoważonej gospodarki leśnej i równocześnie powinna być gotowa na wyzwania. Wymagana jest m.in. bardzo dobra znajomość tych zagadnień oraz umiejętność współpracy z wieloma różnymi interesariuszami.

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty pracy, wejdź na https://pl.fsc.org i zgłoś się już dziś!

Termin zgłoszeń: do 3 listopada 2019 r.

Karolina Tymorek 
Krajowy Reprezentant FSC International
Koordynator Projektu FSC w Polsce
data modyfikacji: 2019-10-07 08:57:46
Las Polski - aktualny numer
Polecamy