NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Działalność społeczna - 1% by pomóc
Aktualności
Las Polski - Działalność społeczna - 1% by pomóc

Działająca od września 2001 r. Fundacja Pomoc Leśnikom pomogła już ponad tysiącu pracowników leśnictwa i członkom ich rodzin z całej Polski w trudnych sytuacjach zdrowotnych i zdarzeniach losowych, głównie związanych z pożarami domów.


Pokaż/ukryj skróconą treść

Najwyższe przychody, ponad 687 tys. zł, Fundacja zanotowała w 2015 roku. Wówczas skala potrzeb była jednak o wiele mniejsza. Niestety, obecnie zakres świadczonej pomocy jest wyższy niż przychody, stąd apel zarządu Fundacji do leśników o wsparcie tych, którzy znaleźli się w potrzebie.

W ciągu prawie 20-letniej działalności wypracowaliśmy skuteczne procedury udzielania wsparcia materialnego – mówi inicjatorka powołania Fundacji Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie. – O tym, jak wielu leśników i członków ich rodzin, zwłaszcza w wieku emerytalnym, znajduje się w dramatycznych sytuacjach i wielkiej życiowej potrzebie, świadczy liczba wniosków spływających z całego kraju. Trzeba jednak pamiętać, że środki Fundacji pochodzą w całości od jej darczyńców. W krośnieńskiej RDLP wielu „opodatkowało” się comiesięczną stałą wpłatą, a nasze nadleśnictwa wciąż wnoszą największy wkład finansowy. Tymczasem pomoc udzielana jest potrzebującym leśnikom w całej Polsce. Dlatego, mając na względzie ludzi z naszego leśnego środowiska oczekujących na pomoc, zwracam się z gorącym apelem o wpłaty na rzecz Fundacji ze strony nadleśnictw, jak też indywidualnie od leśników.

Najbardziej dramatyczne prośby o wsparcie spływają do Fundacji od rencistów i emerytów. Jestem zobowiązany płacić czynsz mieszkalny za zajmowany lokal należący do zasobów nadleśnictwa w kwocie 1123,29 zł miesięcznie – czytamy w jednym z ostatnich wniosków, które nadchodzą z całej Polski. Podobnych pism z prośbą o wsparcie tylko w 2019 r. Fundacja otrzymała kilka. W każdym przypadku stara się pomóc, ale sama też potrzebuje naszej pomocy.

By wesprzeć Fundację, wystarczy w rocznym rozliczeniu podatku dochodowego przekazać 1% swojego podatku na jej rzecz, podając w deklaracji podatkowej nr KRS Fundacji: 0000040564. Pieniądze można też wpłacać bezpośrednio na nr konta bankowego: BGŻ SA Krosno 24 2030 0045 1110 0000 0024 6150. Więcej szczegółów na stronie internetowej RDLP w Krośnie.

Organy Fundacji działają społecznie, żaden z ich członków nie pobiera wynagrodzenia z tego tytułu. Edward Marszałek

data modyfikacji: 2020-03-04 14:53:12
Las Polski - aktualny numer
Polecamy