NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Działalność społeczna - Jedno dziecko, jedno drzewo
Aktualności
Las Polski - Działalność społeczna - Jedno dziecko, jedno drzewo
W szczecineckiej dyrekcji Lasów Państwowych ruszył pilotażowy projekt społeczny „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Dzięki niemu rodzice, którzy w ub. roku doczekali się potomków, mogą upamiętnić to wyjątkowe wydarzenie przez posadzenie drzewa. W inauguracyjnej edycji 25 marca wzięło udział 21 par, lecz chętnych do uczestniczenia w projekcie było znacznie więcej.
Pokaż/ukryj skróconą treść

Szczęśliwi rodzice w Parku Leśników w Szczecinku posadzili buki w odmianie „Fastigiata”, o kolumnowym pokroju i czerwonych liściach. Na każdej sadzonce zawisła tabliczka z imieniem dziecka. To jednak nie koniec akcji, gdyż RDLP w Szczecinku zamierza do września przeprowadzić podobne wydarzenie w każdym z podległych nadleśnictw. Uhonorować swoje dzieci będą mogli więc rodzice, którym nie udało się dostać do pierwszej edycji projektu, a także opiekunowie starszych pociech. Dyrektor RDLP w Szczecinku Andrzej Modrzejewski zapewnia, że udział w akcji jest prosty: – Sadzonki dajemy za darmo, wystarczy telefon do nadleśnictwa – zadeklarował podczas konferencji prasowej powiązanej z wydarzeniem, którego kolejną edycję zaplanowano już na 13 kwietnia w Nadleśnictwie Karnieszewice.

Miejsce przeznaczone pod pamiątkowe drzewa będzie zarządzane przez LP lub samorządy. Tak jak to dzisiejsze musi być zaprojektowane z myślą o tym, by rośliny mogły rosnąć do końca swego życia – zauważyła wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

Chcemy, by doświadczenia ze Szczecinka pozwoliły nam rozpropagować program w całej Polsce. Jestem szczęśliwy, że nasze społeczeństwo okazało zainteresowanie sadzeniem drzew, to istotne, by budować powiązanie z otoczeniem – dodał dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny.

Uczestnicząca w premierowym wydarzeniu wiceminister środowiska przyznała, że pomysł podsunął jej obywatel, który podobną ideę podpatrzył w Szwajcarii. Jak widać, trafiła ona na podatny grunt, gdyż wiceminister również uważa, że upamiętnianie przez Polaków wydarzeń ważnych w ich życiu poprzez sadzenie drzew to warta realizacji inicjatywa. – Tematyka projektu łączy misję LP, czyli ochronę przyrody, z działalnością na rzecz społeczeństwa. Wspólnie z dyrektorem Koniecznym uznaliśmy, że jest to idea warta zrealizowania, mamy nadzieję, że spotka się z zainteresowaniem rodziców – podsumowała Małgorzata Golińska.

SLV.

data modyfikacji: 2019-05-13 09:41:21
Las Polski - aktualny numer
Polecamy