NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Działalność społeczna - Leśniczka z „Zielonym czekiem”
Aktualności
Las Polski - Działalność społeczna - Leśniczka z „Zielonym czekiem”
Już po raz 26. odbyła się gala wręczenia „Zielonych czeków” – nagród Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przyznawanych za działalność proekologiczną na terenie woj. śląskiego.
Pokaż/ukryj skróconą treść
Fot. arch. WFOŚiGW w Katowicach

Nagradzane są akcje na rzecz przyrody, badania naukowe i akcje edukacyjne. Dotychczas suma przyznanych nagród wyniosła 2,5 mln zł. W gronie ośmiorga nowych laureatów znalazła się Justyna Grzeszczyk, obecnie starszy specjalista ds. marketingu w Nadleśnictwie Świerklaniec (RDLP w Katowicach), a wcześniej podleśniczy. Kapituła doceniła jej zaangażowanie w realizację programów i wydarzeń ekologicznych realizowanych we współpracy z lokalnymi organizacjami i jednostkami edukacyjnymi podczas imprez otwartych dotyczących ochrony przyrody, w tym pikniku „Cietrzewisko” w Koszęcinie, świerklanieckiego „Hubertusa”, akcji „1000 drzew na minutę” czy inicjatywy „Młodzi Obserwatorzy Przyrody”. – Do nagrody zgłosił mnie inżynier nadzoru. Było to zaskoczenie, ale pozytywne – miło jest wiedzieć, że moja działalność edukacyjna jest zauważana wśród kolegów i koleżanek – komentuje laureatka. Nie ukrywa, że obecna praca związana z marketingiem to masa nowych obowiązków, ale się nie poddaje: – Dalej działam na rzecz edukacji po godzinach, teraz skupiliśmy się na organizacji pikniku leśno-łowieckiego „Cietrzewisko”. Ponadto cały czas prowadzimy warsztaty, konkursy wiedzy i plastyczne dla dzieci i młodzieży.

W kategorii „Programy i akcje dotyczące ochrony przyrody” WFOŚiGW w Katowicach wyróżnił również Monikę Pasterak, specjalistę ds. ochrony lasu świerklańskiej jednostki. Uhonorowano ją za realizację programu ekoedukacyjnego „Rok w lesie” dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

SLV.

data modyfikacji: 2019-06-11 14:58:27
Las Polski - aktualny numer
Polecamy