NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Jubileusze - 150 lat Nadleśnictwa Dąbrowa
Aktualności
Las Polski - Jubileusze - 150 lat Nadleśnictwa Dąbrowa

Niezwykłe święto odbyło się 27 września w Nadleśnictwie Dąbrowa (RDLP w Toruniu), którego korzenie sięgają 1869 roku. Wtedy to władze pruskie powołały Królewskie Nadleśnictwo Hagen, które przetrwało burzliwe lata właściwie w tym samym budynku, zmieniając jedynie nazwę.


Pokaż/ukryj skróconą treść

Fot. Anna Jasik

Tak bogata historia i zacny jubileusz nie mogły się obyć bez uroczystej narady leśników, podczas której Nadleśnictwo Dąbrowa odebrało swój sztandar. W uznaniu za zasługi dla polskiego leśnictwa przyznał go dyrektor RDLP w Toruniu Michał Bezela, a do jego ufundowania przyczynili się leśnicy z całej dyrekcji, jednostki samorządu terytorialnego, właściciele zuli i zaprzyjaźnionych firm.

Awers proporca stanowi białe logo Lasów Państwowych na zielonym tle, a pod nim napis „Nadleśnictwo Dąbrowa” i rok założenia 1869. Na rewersie widnie-je godło RP, a pod wizerunkiem orła białego złoty napis „W służbie lasom”. W ten szczególny dzień uhonorowano zatem starania aż sześciu pokoleń leśników, którzy dbali o okoliczne lasy.

Poświęcono ponadto i odsłonięto pamiątkowy kamień przy biurowcu nadleśnictwa. Widniejąca na nim tablica upamiętnia walkę leśników o niepodległość ojczyzny w okresie od zaborów po II wojnę światową i bezpośrednio po niej.

Red.

data modyfikacji: 2019-11-22 11:13:08
Las Polski - aktualny numer
Polecamy