NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Koło Naukowe Leśników - SGGW 100-lecie studenckiej działalności
Aktualności
Las Polski - Koło Naukowe Leśników - SGGW 100-lecie studenckiej działalności

Uczniowie uczelni wyższych od zarania dziejów byli swoistą elitą społeczeństwa, która sama potrafiła się zorganizować i o siebie zadbać. Dzisiaj spuściznę tej zaradności przejęły studenckie koła zainteresowań, wśród których setnym jubileuszem poszczycić się może Koło Naukowe Leśników SGGW. Uroczyste obchody okrągłej rocznicy odbyły się 17 stycznia.

Pokaż/ukryj skróconą treść


Wielu wychowanków Koła pozostało w kręgu nauki. Zdjęcia ze studenckich wypraw przywołały u wielu osób miłe wspomnienia
Fot. Jakub Słowik

Studenci działający w KNL, a jest ich obecnie ok. 150, mogą się pochwalić nie tylko wiekową tradycją. Ich działalność jest od lat wysoko oceniana i w rankingu kół całej SGGW zapewnia przyszłym leśnikom miejsce na podium. U zarania swojej działalności, której już wtedy towarzyszyły łamy „Lasu Polskiego”, relacjonując poczynania studentów, Koło pełniło funkcję samopomocy studenckiej, organizowało materiały dydaktyczne i środki do nauki. Dzisiaj to największe grono na uczelni, zakresem działalności wybiegające nawet poza granice kraju. Zrzeszeni w sekcjach m.in. botaniki leśnej, biometrii, entomologii, ornitologii, urządzania czy użytkowania lasu, aktywnie uczestniczą w badaniach naukowych i pod okiem opiekunów prowadzą obserwacje przyrodnicze. –Muszę przy-znać, że wydział leśny szczyci się funkcjonowaniem naszego koła naukowego – przyznał z dumą Henryk Żybura, dziekan warszawskiego wydziału leśnego. – W lesie przybywa problemów i wyzwań, dlatego potrzebni są nam młodzi i zaangażowani ludzie, którzy stawią czoła wyzwaniom – dodawał podczas jubileuszu prof. Tomasz Borecki.

Osiągnięcia studentów dostrzegają nie tylko władze uczelni, ale też Lasy Państwowe: – Myślimy nad programem małych grantów w ramach puli przeznaczanej przez Lasy Państwowe na badania naukowe. Byłaby to szansa dla ambitnych studentów – zdradził Krzysztof Janeczko, zastępca dyrektora generalnego LP ds. ekonomicznych.

SLV.

data modyfikacji: 2020-03-05 15:09:37
Las Polski - aktualny numer
Polecamy