NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Modernizacja Roku - Obiekty Lasów walczą o laury
Aktualności
Las Polski - Modernizacja Roku - Obiekty Lasów walczą o laury
Leśniczówka Chudaczewko (Nadleśnictwo Sławno, RDLP w Szczecinku) jest jednym z 296 obiektów, które walczą w pierwszym etapie plebiscytu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku. Leśniczówkę zgłoszono w kategorii obiektów użyteczności publicznej. Została wybudowana w 1936 roku. To podpiwniczony budynek z poddaszem użytkowym, posadowiony bezpośrednio na fundamentach kamiennych i betonowych. Remont i przebudowę zrealizowano w 2019 roku.
Pokaż/ukryj skróconą treść
Fot. arch. Nadleśnictwa Sławno

Zakres robót obejmował: pokrycie dachowe, częściową wymianę konstrukcji dachu, ocieplenie poddasza budynku, przebudowę: lukarny w dachu, ganku, komina, okien – w tym uporządkowanie układu rozmieszczenia otworów okiennych, wymianę drzwi zewnętrznych, ocieplenie ścian z zachowaniem oryginalnego układu ceglanych zdobień elewacji. Wszystkie elementy dekoracyjne zostały odtworzone 1:1, ze starej cegły ceramicznej, ciętej i szlifowanej. Elementy z cegły zostały zamontowane na ruszcie stalowym. Inwestorowi bardzo zależało, aby odtworzyć stan pierwotny elewacji leśniczówki. Oczekiwany efekt został osiągnięty.

Fot. Piotr Szymański

W konkursie Modernizacja Roku zgłoszono także inne obiekty Lasów Państwowych. W zmaganiach biorą udział: budowa budynku biurowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą Nadleśnictwa Damnica (RDLP w Szczecinku; w kategorii nowe obiekty), budynek administracyjno-socjalny na szkółce leśnej w Skier-dach (Nadleśnictwo Jabłonna, RDLP w Warszawie), Centrum Promocji Drewna JATA (Nadleśnictwo Łuków, RDLP w Warszawie), budynek biurowy Nadleśnictwa Elbląg (RDLP w Gdańsku), budowa budynku biurowego Nadleśnictwa Strzelce (RDLP w Lublinie) oraz leśniczówka Rogalec (Nadleśnictwo Celestynów, RDLP w Warszawie) – wszystkie w kategorii obiekty użyteczności publicznej).

Głosować można do 10 maja br. na stronie internetowej www.modernizacjaroku.org.pl.

Piotr Szymański

data modyfikacji: 2020-06-04 12:38:39
Las Polski - aktualny numer
Polecamy