NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Numer 15-16/2007
Porady - rejestratory

Czy drukarki termiczne współpracujące z rejestratorem mogą być wykorzystane do generowania wydruków z komputera stacjonarnego?

Istnieje taka możliwość. Warunkiem jest jednak to, aby komputer PC posiadał port szeregowy. Dokument tekstowy należy sformatować do 40, 52 lub 80 znaków.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Na rynek (do leśników) trafiły drukarki termiczne z serii EXTECH. Czy papier termiczny zakupiony wcześniej do drukarek Printa, bądź Voyager może być wykorzystany w drukarkach EXTECH?

Jak najbardziej. W drukarkach EXTECH wykorzystuje się papier termoczuły o rozmiarach maksymalnych 110x30. Odpowiedni będzie zatem papier używany w drukarkach Voyager. Wykorzystać można także mniejsze rolki przeznaczone do drukarek Printa Line, czyli o wymiarach 110x20. Zwracam przy okazji uwagę na zupełnie inny sposób wkładania papieru do drukarek EXTECH. Czynność tę wykonuje się podobnie jak w faksie, czyli wystarczy otworzyć komorę przeznaczona na papier, wysunąć końcówkę papieru i zamknąć tak, aby wysunięta końcówka wystawała poza obudowę. To duże ułatwienie dla użytkownika i jednocześnie sposób na eliminację problemu, jaki Państwo zgłaszaliście w stosunku do innych drukarek termicznych, czyli nierównomiernego prowadzenia rolki papieru przez mechanizm drukujący. W przypadku drukarek EXTECH problem ten nie wystąpi.

Czy istnieje możliwość doładowywania akumulatora drukarki termicznej EXTECH z gniazda zapalniczki samochodowej?

Jak zawsze przy pytaniach o możliwość korzystania z gniazda zapalniczki samochodowej informuję, że w celu wydłużenia okresu użytkowania akumulatora zasilającego drukarkę termiczną korzystniejsze jest stosowanie maksymalnego obciążenia akumulatora. To bardzo wydłuża jego żywotność. Korzystanie z gniazda zapalniczki samochodowej należy traktować jako rozwiązanie awaryjne. Drukarki EXTECH produkowane są w kilkunastu wersjach, także i w takiej, która pozwala na korzystanie z zewnętrznego źródła zasilania. Trzeba to jednak zaznaczyć w momencie dokonywania zakupu lub prośby o ofertę.

data modyfikacji: 2007-08-04 12:28:54
Las Polski - aktualny numer
Polecamy