NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Ranking szkół - Cztery złote technika
Aktualności
Las Polski - Ranking szkół - Cztery złote technika

Na początku stycznia poznaliśmy XXII Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020. Zestawienie wspólnie przygotowują miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. Z 39. na 30. miejsce awansowało w tegorocznym rankingu najlepszych szkół technicznych TL im. Adama Loreta w Tucholi. Placówka z woj. kujawsko-pomorskiego była ponadto jedyną notowaną w tym zestawieniu szkołą leśną w rankingu olimpijskim.

Pokaż/ukryj skróconą treść


W klasyfikacji ogólnej spory awans odnotowało też TL w Białowieży – awansowało na 32. miejsce aż z 72. lokaty. Złotą tarczę przysługującą placówkom z pierwszej setki może się pochwalić także TL z Milicza, które z początku drugiej setki wskoczyło w tym roku na miejsce 65., podobnie jak ZSL im. Jana Kloski w Goraju, który z pozycji 183. uplasował się na 93. Z tytułem Złotej Szkoły pożegnało się w tym roku TL w Zagnańsku (spadek w zestawieniu z 84. na 146. miejsce). Obniżenie zanotowało też TL w Warcinie (ze 102. na 171.). Jedna placówka kształcąca leśników na poziomie szkoły średniej zadowoli się brązową tarczą w rankingu – jest nią TL w Tułowicach, które np. w rankingu maturalnym uplasowało się na 96. lokacie. Do zestawienia nie załapał się ZSTiL w Żywcu, który w ub. toku zajął 314. lokatę.

Podobnie jak w ub. latach w plebiscycie zestawiono osobno tysiąc najlepszych ogólniaków i 500 techników. W przypadku tych drugich ocenie podlegały sukcesy uczniów w olimpiadach, maturze z przedmiotów obowiązkowych (po 20%), maturze z przedmiotów dodatkowych i egzaminie zawodowym (po 30%).

SLV.

data modyfikacji: 2020-03-04 14:49:40
Las Polski - aktualny numer
Polecamy