NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Usługi leśne - Zule jak Business Centre Club
Aktualności
Las Polski - Usługi leśne - Zule jak Business Centre Club
Na polskiej scenie organizacji zrzeszających przedsiębiorców sektora leśno-drzewnego od 8 lutego oficjalnie figuruje Polski Związek Pracodawców Leśnych. Początki organizacji sięgają jednak 5 października ub. roku, kiedy to w Dobieszowie pod Łodzią miało miejsce zebranie założycielskie Związku.
Pokaż/ukryj skróconą treść

Wtedy też na prezesa wybrano Wojciecha Wójtowicza, wiceprezesem został Jacek Broniewicz, a do składu zarządu wybrano jeszcze: Martę Ucinek, Lucjana Długosiewicza i Dominika Kurowiaka. Komisji rewizyjnej, w której zasiedli Grzegorz Kopyciński i Tomasz Dziedzic, przewodniczy z kolei Leszek Hoffman, a w skład komisji etyki weszli: Włodzimierz Grzebieniowski, Alicja Stryszyk i Henryk Brol. Dyrektorem biura PZPL został Rafał Jajor. Większość nazwisk jest już znana z działalności w Polskiej Leśnej Izbie Gospodarczej.

Fot. Daniel Klawczyński

PZPL działa na zasadach podobnych do organizacji pracodawców Lewiatan, za podstawę prawną mając ustawę z 23 maja 1991 r. o organizacjach pracodawców. Związek zrzesza przedsiębiorców operujących w sektorze leśnictwa, za cel zaś stawia ochronę praw i interesów społecznych i gospodarczych swoich członków oraz kształtowanie rozwiązań prawnych uwzględniających ich interesy. Kolejnym aspektem działalności będzie polepszanie BHP w branży leśnej i budowanie społecznego zaufania wobec zrzeszonych zulowców. 

Red.

data modyfikacji: 2019-05-13 09:09:58
Las Polski - aktualny numer
Polecamy