NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Współpraca z LP - Kolejne porozumienie Lasów i Enei
Aktualności
Las Polski - Współpraca z LP - Kolejne porozumienie Lasów i Enei

Lasy Państwowe kontynuują owocną współpracę ze spółką energetyczną Enea. Po podpisanym w marcu porozumieniu o montowaniu na słupach energetycznych operatora gniazd dla rybołowów, gdzie LP stanowiły wsparcie merytoryczne, przyszedł czas na „Enea EkoProjekty”. Umowę o współdziałaniu podpisali 7 maja dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny i prezes Fundacji Enea Sławomir Krenczyk.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Fot. mat. prasowe Enea

Nasze proekologiczne działania wspieramy również podczas lokalnych inicjatyw proekologicznych, włączając lokalne społeczności i naszych pracowników. Dbałość o najbliższe otoczenie i środowisko to nasz codzienny obowiązek– powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

Cieszy mnie fakt, że nasze działania doceniają, i chcą je wspierać, także zewnętrzni partnerzy – skwitował Andrzej Konieczny.

Na „EkoProjekty” składać się będzie dziewięć realizowanych w 2019 r. działań, przy których realizacji LP udzielą wsparcia merytorycznego. Tego rodzaju współpraca stanowi element strategii społecznej odpowiedzialności LP. I tak Fundacja wspomoże pilskich leśników w realizacji festynu „Las na wyspie”, a w Nadleśnictwie Łopuchówko (RDLP w Poznaniu) zostanie wytyczona ścieżka edukacyjna w parku w Radojewie. Z kolejnych zaplanowanych przedsięwzięć można wymienić m.in. wzbogacenie szczecińskiego Nadleśnictwa Gryfino o Zielony Punkt Kontrolny w Puszczy Bukowej, zaś w Nadleśnictwie Rytel (RDLP w Toruniu) wyrośnie wieża widokowa ukazująca krajobraz po huraganie z 2017 roku. Nieopodal zostanie też poddany rekonstrukcji bunkier partyzantów Gryfa Pomorskiego – „Zielony Pałac”. Inauguracją projektu była zaś akcja „Posadźmy razem las!” przeprowadzona wraz z mieszkańcami Zielonej Góry i załogą miejscowego nadleśnictwa.

SLV.

data modyfikacji: 2019-06-11 15:08:40
Las Polski - aktualny numer
Polecamy