NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Wydarzenia sportowe - Leśne szach-mat
Aktualności
Las Polski - Wydarzenia sportowe - Leśne szach-mat

W sobotnie przedpołudnie 27 kwietnia w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku (RDLP w Radomiu) odbyła się uroczystość podsumowania i zakończenia XXVII Międzynarodowych Szachowych Mistrzostw Polski Leśników. Udział w nich wzięło 51 zawodników – leśników z całej Polski oraz z Rumunii i Węgier.


Pokaż/ukryj skróconą treść

Szachowe zmagania są od lat wspólnie organizowane przez Związek Leśników Polskich w RP oraz leśników z poszczególnych RDLP. Tym razem dzięki życzliwości i wsparciu dyrektora Andrzeja Matysiaka to leśnicy z radomskiej dyrekcji LP, przy ogromnym zaangażowaniu przewodniczącej Regionu Radomskiego ZLP w RP Jolanty Bochenek, znakomicie przygotowali to sportowe wydarzenie.

Mistrzostwa objął patronatem dyrektor generalny LP Andrzej Konieczny, który ufundował puchar i nagrody dla zwycięskiej drużyny – reprezentacji Węgier, wyprzedzając ekipę z Rumuni i leśników z RDLP we Wrocławiu. Zwycięzcą całego turnieju okazał się rumuński szachista Dumitruc Viorel-Stelica, który wyprzedził dwóch reprezentantów Węgier – Józsefa Nemethai Nandora Pappa. Mistrzem Polski został Dariusz Rymaszewski (RDLP we Wrocławiu), który odebrał z rąk przewodniczącego ZLP w RP Jarosława Szałaty okazały puchar. Wicemistrzostwo świętował Tomasz Findysz (także reprezentujący wrocławską dyrekcję LP), a trzecie miejsce – Piotr Dziadoń (RDLP w Olsztynie), który rozstrzygnął na swoją korzyść turniej szachów błyskawicznych. Znakomicie i w pełni profesjonalnie sędziowali Marzena i Arkadiusz Wiśniewscy. Pełne wyniki mistrzostw są dostępne na stronie internetowej: www.chessarbiter.com.

Jarosław Szałata

data modyfikacji: 2019-06-11 15:15:27
Las Polski - aktualny numer
Polecamy