NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Wydarzenia sportowe - Lubelscy leśnicy pod siatką
Aktualności
Las Polski - Wydarzenia sportowe - Lubelscy leśnicy pod siatką

Już po raz 18. odbyły się Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. W tegorocznych rozgrywkach, odbywających się 14 i 15 marca w Biłgoraju, wzięło udział 21 zespołów: 19 drużyn z nadleśnictw, biura RDLP i lubelskiego oddziału BULiGL-u. Po raz czwarty z rzędu mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna z Nadleśnictwa Włodawa i do niej powędrował mistrzowski puchar.

Pokaż/ukryj skróconą treść
Fot. Magdalena Mazur

Drugie miejsce zajęli leśnicy z Nadleśnictwa Chełm, trzecie – z Nadleśnictwa Biłgoraj. – Mistrzostwa są znakomitą okazją do spotkań z kolegami i koleżankami pracującymi na co dzień w różnych jednostkach LP, ale też czasem wzmożonej rywalizacji sportowej – podkreśla Maciej Chwalczuk, kapitan drużyny Nadleśnictwa Włodawa, na co dzień leśniczy w leśnictwie Augustów. Zwraca jednocześnie uwagę, że z roku na rok poziom rozgrywek jest coraz wyższy. Pytany o to, w czym można upatrywać sukcesu włodawskich leśników, wyjaśnia: – Lubimy siatkówkę, dlatego też spotykamy się przynajmniej raz w tygodniu na treningach.

Z włodawskiej drużyny wywodzą się też najlepiej atakujący – Maciej Lach i najlepszy obrońca – Dawid Sobaszek. Do nich, jak też do Grzegorza Dybciaka – najlepiej rozgrywającego – oraz Rafała Mroza – najwszechstronniejszego zawodnika – powędrowały specjalne statuetki. Organizatorem mistrzostw był Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Uczniowski Klub Sportowy „Leśnik” oraz Nadleśnictwo Biłgoraj. Drużyna leśników-siatkarzy z Lubelszczyzny weźmie udział w tegorocznych XII Mistrzostwach Polski Leśników w Piłce Siatkowej, które odbędą się w czerwcu w Toruniu. Lubelscy leśnicy dwukrotnie wywalczyli tytuł mistrza Polski w piłce siatkowej.

Małgorzata Kołodziejczyk

data modyfikacji: 2019-05-13 09:25:44
Las Polski - aktualny numer
Polecamy