NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna Wydarzenia sportowe - Starcie pilskich kręglarzy
Aktualności
Las Polski - Wydarzenia sportowe - Starcie pilskich kręglarzy
Leśnicy są aktywni w różnych sportach, najczęściej w siatkówce, popularny jest też tenis stołowy. Jednak nieczęsto słyszy się o kręglach, a tymczasem 30 marca we Wronkach miał miejsce już XIV Turniej Kręglarski Leśników Pilskich. Organizatorem zawodów był Związek Leśników Polskich w RP przy Nadleśnictwie Wronki. Oprócz leśników z pilskich nadleśnictw w szranki stanęły drużyny z nadleśnictw: Oborniki (RDLP w Poznaniu), Połczyn (RDLP w Szczecinku) oraz Oława (RDLP we Wrocławiu).
Pokaż/ukryj skróconą treść

Fot. Marek Nowak

Tym samym impreza przybiera coraz wyraźniejszy charakter ponadregionalny. Zawody przebiegały w koleżeńskiej i serdecznej atmosferze, niepozbawionej jednak sportowej rywalizacji. Szczególnych emocji dostarczyły pojedynki finałowe wśród pań i panów. Równolegle w pobliskiej sali sportowej odbywały się zawody tenisa stołowego, konkurencje rzutów do kosza oraz lotką.

Z atrakcyjnymi nagrodami wyjechali z Wronek ci, którzy uplasowali się w pierwszej dziesiątce wśród pań oraz w pierwszej dwudziestce wśród panów.

Nagrodą główną XIV turnieju była chłodziarko-zamrażarka, którą po zaciętej walce wygrał Roman Augustyniak z Nadleśnictwa Krucz, uzyskując 251 pkt. Za nim znaleźli się kolejno reprezentujący Nadleśnictwo Durowo Łukasz Łakomy (249 pkt) i Michał Argasiński (248 pkt). Wśród pań z 237 pkt królowała reprezentująca gospodarzy Małgorzata Dorna, ze srebrem wróciła Beata Gębala z Nadleśnictwa Krycz (226 pkt), a brąz zdobyła Jagoda Kaczmarek, także z Nadleśnictwa Wronki (222 pkt). Klasyfikację generalną nadleśnictw wygrał Okonek (725 pkt), niewiele gorszy okazał się Połczyn (724 pkt), a podium zamknęło Durowo (702 pkt).

Wiesław Grzywaczewski

data modyfikacji: 2019-05-13 10:03:10
Las Polski - aktualny numer
Polecamy