NADCHODZĄCE WYDARZENIA
Wydawnictwo OIKOS
Strona główna ZLP w RP - Ministerstwa rozdzielone
Aktualności
Las Polski - ZLP w RP - Ministerstwa rozdzielone

23 stycznia Sejm, po autopoprawkach, przyjął poselski projekt Ustawy o zmianie ustawy o działach administracji rządowej oraz niektórych innych ustaw. Formalnie rozdziela ona kompetencje ministrów klimatu i środowiska.

Pokaż/ukryj skróconą treść

Fot. Jakub Słowik

Po rozdziale resortów na siedzibie dotychczasowego Ministerstwa Środowiska przy ul. Wawelskiej 52/54 w Warszawie zawisły także nowe czerwone tablice – tym razem z nazwą Ministerstwa Klimatu. Zaniepokoiło to brać leśną, która przed wojną wspomogła budowę obiektu pokaźną kwotą ze składek. Dlatego Związek Leśników Polskich w RP wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego o nieprzenoszenie siedziby Ministerstwa Środowiska do innego budynku.

Związkowcy odwołują się nie tylko do wkładu finansowego, ale też do faktu, że po wojnie w gmachu mieściło się wiele urzędów związanych z leśnikami – Ministerstwo Leśnictwa, Naczelny Zarząd LP i późniejsza Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych oraz Instytut Badawczy Leśnictwa. W samym budynku jest wiele pamiątek po leśnikach i drzewiarzach, którzy oddali życie w walce za ojczyznę. W imieniu całej społeczności ZLP w RP zwracam się do Pana Prezydenta z gorącym apelem, aby warszawski budynek przy ulicy Wawelskiej 52/54 nadal pozostał siedzibą Ministerstwa Środowiska, a tym samym nadal służył polskim leśnikom – napisał w liście Jarosław Szałata, przewodniczący Związku. 

SLV.

data modyfikacji: 2020-03-05 15:16:15
Las Polski - aktualny numer
Polecamy