Wyszukiwarka
Artykuły z działu: Konkursy
Moja wędrówka po tajemniczym lesie – zwycięskie opowiadania | Las Polski 1/2023, strona 26
Nadszedł czas na publikację opowiadań uczestników konkursu literackiego „Moja wędrówka po tajemniczym lesie”, którzy zdobyli pierwsze miejsce ex aequo – Urszuli
Sięki (lat 8) i Szymona Sięki (lat 11). Zapraszamy naszych czytelników w dwie niezwykłe podróże, w które zabiorą Was pełne przygód opowiadania tych młodych i utalentowanych artystów.
Leśne obiekty nagrodzone
| Las Polski 24/2022, strona 14
Patrycja Klempas
„Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” to konkurs powszechnie znany, wyróżniający się tym, że za realizację zwycięskiego projektu nagrodę otrzymują zarówno inwestorzy, wykonawcy, jak i projektanci biorący udział w jego powstaniu – każda inwestycja jest traktowana jako ich wspólne dzieło. Jak co roku, także i w tej edycji, pojawiły się inwestycje budowlane Lasów Państwowych, które zostały nagrodzone przez jury. „Las Polski” nie tylko po raz kolejny patronował plebiscytowi, lecz także przyznał nagrodę specjalną.
Konkurs literacki „Moja wędrówka po tajemniczym lesie” rozstrzygnięty!
| Las Polski 22/2022, strona 26
Redakcja
Już wiemy, że Wasze leśne wędrówki, przede wszystkim te z pogranicza realności i fantastyki, są niesamowite i pełne przygód.
Konkurs na Dzień Dziecka | Las Polski 10/2022, strona 32
Tajemniczy las przygód
„Edukator – po jasnej stronie mocy”
| Las Polski 7/2020, strona 34
Redakcja
Na początku tego roku postawiliśmy Was przed wyzwaniem. Siebie zresztą też. Szukaliśmy najlepszego leśnego edukatora.
Konkurs fotograficzny – Puszcz obywatele
| Las Polski 7/2009, strona 2
Redakcja
Z kopert opatrzonych dopiskiem Konkurs foto, które nadesłaliście do redakcji, wyłoniła się leśna arystokracja w całej swojej krasie: żubry, jelenie, dziki, łosie, orły i dworska świta – reprezentanci
płazów i owadów. Kopciuszkiem na balu okazał się jednak subtelny kosarz i to właśnie on uwiódł nasze jury.
Konkurs fotograficzny – Las tętniący pracą
| Las Polski 11/2009, strona 2
Redakcja
Postronny obserwator, nie przebywający na co dzień w lesie, na pierwszy rzut oka nie dojrzy tam tętna pracy. Będzie mu się wydawało, że las trwa zamyślony, wyalienowany i nic się w nim nie dzieje. Żeby przekonać się po raz kolejny o ułudzie pozorów, trzeba pochylić się nisko do ziemi, zamienić w słuch i wzrok, wyostrzyć inne zmysły. Okaże się wówczas, że las to kombinat jakich mało.
Konkurs fotograficzny
| Las Polski 3/2011, strona 25
Redakcja
Magia czarna, biała, sympatyczna... Magia świąt. A lasu? Niewątpliwie istnieje. Ale nie chodzi o abrakadabra, zaklęcia czy występowanie w nim sił nadprzyrodzonych, chociaż Baba Jaga, rusałki i Borowiec, pomieszkujące gdzieś w ciemnych jego zakamarkach, na pewno uważają inaczej.
Las w moim obiektywie
| Las Polski 15-16/2010, strona 17
Redakcja
Pochylony nad pniem, skupiony na wyliczeniach, czy też zwyczajnie spoglądający w las. Czasem ma nogi dwie; czasem zaskakuje ośmioma. Niekiedy nawet go nie widać. Są chwile, gdy musi wypoczywać, znużony porannym słońcem.
Człowiek w lesie. Intruz? Gość?
| Las Polski 11/2010, strona 22
Redakcja
Gość w dom, Bóg w dom. I las witający w swoich progach człowieka tak go właśnie traktuje. Ofiarowuje mu wiele. Od wysłużonego w swojej oczywistości balsamicznego powietrza poczynając. Prawdziwy człek lasu z lasem koegzystuje. Nabożnie bierze i przynajmniej tyle samo stara się mu oddać.
Czas nagradzania
| Las Polski 5/2010, strona 23
Redakcja
Po czasie fotografowania i czasie rywalizacji nadchodzi czas nagradzania. W piątkowe popołudnie 26 lutego do Muzeum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego nadciągnęli goście przybyli na doroczną uroczystość Lasu Polskiego. Było to święto fotografów wyróżnionych w XIII edycji konkursu fotograficznego Las w moim obiektywie. Ci, którzy znają imprezę, wiedzą, że od 13 lat integruje ona grono leśników, przyrodników, wydawców, fotografików.
Najlepsze obiektywy XIII edycji
| Las Polski 4/2010, strona 29
Redakcja
Być może, zanim dokonamy rocznego podsumowania naszego konkursu, należałoby zapytać Was, drodzy fotografowie, jak Wam się interpretowało ubiegłoroczne tematy poszczególnych edycji. Pole do popisu było chyba spore: Puszcz obywatele, Las tętniący pracą, Zielono mi, Drewniany las, Leśne pejzaże, Portret człowieka lasu.
Portret człowieka lasu
| Las Polski 3/2010, strona 27
Redakcja
Człowiek lasu... A kto to taki? Dziki pokroju Człowiek lasu... Tarzana? Sasquatch? Żyjący samotnie w dzikich ostępach tajemniczy ktoś? Turysta zwiedzający puszcze czy leśnik, dla którego las to codzienność i zakład pracy.
Drewniany las
| Las Polski 19/2009, strona 31
Redakcja
Las rąk, las głów, las tajemnic. Las drewna. Czy drewniany las może być niezwykły? Drewno – życie po śmierci, drugie życie drzewa. Temat na pozór łatwy znowu zmusił Was do intelektualnego wysiłku.
XII raz wyłoniliśmy najlepszych!
| Las Polski 4/2009, strona 32
Redakcja
Na tropie... Woda w lesie... Z życia leśnika... Leśny mikrokosmos... Drugie życie drzewa... Pory roku w lesie...
Poczciwa brzezina najlepsza
| Las Polski 5/2009, strona 2
Redakcja
19 lutego o godz. 13.00 do drzwi młodziutkiego Muzeum SGGW zapukali goście przybyli na doroczną uroczystość Lasu Polskiego.