Jeden świat Nadleśnictwa Rudka

31 sierpnia 2006 14:56 2006 Wersja do druku

2 sierpnia br. Nadleśnictwo Rudka gościło podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski "Jeden Świat" z Białegostoku. Rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi w ramach "Leśnego Lata" uczestniczyły w całodziennej wyprawie po
Nadleśnictwie.

Wycieczka rozpoczęła się od siedziby Nadleśnictwa, gdzie każde dziecko otrzymało upominek. W zaplanowanym i uzgodnionym programie wycieczki znalazło się m.in. Muzeum Leśne, gdzie największą popularnością cieszyło się historyczne wyposażenie kancelarii leśniczego. Wielkie wrażenie na dzieciach wywarł Park w Siemionach, gdzie 57 wspaniałych dębów w wieku ok. 400 lat tworzy grupowy pomnik przyrody. Nie mogło oczywiście zabraknąć szkółki leśnej i Ośrodka Edukacyjnego "Dąbek" w Korycinach. Zakończenie wycieczki z tradycyjnym ogniskiem i kiełbaskami odbyło się w pięknym otoczeniu Ośrodka Edukacji Ornitologiczno-Łowieckiej na terenie Stawów Pietkowskich.
Mamy nadzieję, że dzięki zabawie i wypoczynkowi na łonie przyrody dzieci mogły pożytecznie i interesująco spędzić wakacyjny czas, a rodzice chociaż na chwilę zapomnieć o swoich troskach. Spotkanie z nadzwyczajnymi dziećmi było dla nas ogromnym i niezapomnianym przeżyciem, które chcemy powtarzać jak najczęściej.
Paweł Górski
Nadleśnictwo Rudka


Mali goście Nadleśnictwa Rudka zwiedzając Muzeum Leśne mogli się poczuć jak prawdziwi leśniczowie