Spotkanie z lasem w Gołuchowie

15 czerwca 2010 10:16 2010 Wersja do druku

Szóste edukacyjne „Spotkanie z lasem” odbyło się w piątek, 11 czerwca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Blisko tysiąc uczniów z południowej

Wielkopolski uczestniczyło w pokazach, konkursach i zabawach. Obserwowali oni, między innymi proces otrzymywania dziegciu, pracę pilarzy oraz wyplatanie koszy z wikliny. Rozmawiali z bartnikiem, kowalem i rymarzem. Brali udział w warsztatach garncarskich, papieru czerpanego, zdobienia drewna oraz malowania liści.


Na scenie młodzi aktorzy zaprezentowali spektakle „Sąd nad papierosem", „Calineczka" i „Nie ma życia bez wody". Odbył się również pokaz wiosennej mody ekologicznej. Wielkich emocji dostarczyło spotkanie z sokolnikiem i jego podopiecznym dwuletnim sokołem. Pytaniom na temat życia tego drapieżnego ptaka nie było końca.

Uczniowie próbowali również sił w rzucie szyszką do celu oraz konkursie wiedzy leśnej zatytułowanym „Czy znasz to drzewo?”. Każdy z uczestników miał szansę zdobyć pamiątkowy znaczek oraz drobne upominki ufundowane przez Ośrodek Kultury Leśnej. Podczas festynu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego zatytułowanego „Jak należy zachować się w lesie?".

Patronat prasowy nad imprezą sprawowali dwumiesięcznik „Poznajmy Las” oraz tygodnik „Życie Pleszewa”. Relację radiową zapewniło Radio Centrum – Kalisz.

 

Tekst i zdjęcia: Barbara Czołnik

 

Warsztaty papieru czerpanego

Warsztaty zdobienia drewna